View Single Post
  #8  
Staro 28.07.2013, 13:07
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
I od mene hvala za informacije. Kakva je kod vas bila procedura po pitanju engleskog jezika i upisa. Da li postoje ESL odjeljenja, da li su prilikom upisa na bilo kakav način provjeravali poznavanje jezika i koliko je realno očekivati da se djetetu pomogne u prilagodbi u tim prvim danima, pogotovo ako dođe sredinom školske godine? Pričali smo o ovom i na drugoj temi, ali svaka informacija je dobrodošla. Ako dobijemo vize, stariji sin će "upast" u 1.razred sredinom šk.godine. Kod nas je to na nivo predškolskog, tačnije uče pjesmice, crtaju, uče slova, nema ocjenivanja itd. Kako tamo izgleda taj 1.razred?
Poslije našeg vida obrazovanja koje smo mi imali i koje je imala moja kćerka, a išla je od vrtića do kraja prvog razreda u bosni u školu, ona kao i ja smo oduševljani američkim načinom učenja djeca. Ja ovo govorim iz vlastitog iskustva ne znam sad jel to u svim školama tako ili je u pitanju ovo naše područije ili šta već, ali svi od nastavnog osoblja pa do učiteljice su u prvim mjesecima pomogli mojoj kćerki da savlada i gradivo i učenje jezika. Sada ona nema nikakvih problema da prati nastavu, a uče sve kroz igru, prvi put sam doživila u svom životu da mi dijete jedva čeka da ode u školu, dok u bosni sa isfrustriranim učiteljicama nije bio slušaj.
Ja eto kažem u ime svoje kćerke ona se super snašla u školi, njena škola ima magnet program koji je malo drugačiji od ostalog vida školovanja u americi, uglavnom i oni u drugom razredu nisu imali ocjenjivanje, nego imaju nakon svako tr mjeseca izvještak kako je koji predmet zadovoljila u učenju i prosečni broj bodova sasvim drui nalin ocjenjivanja, više je opisno, ljudi ti lijepo kažu zašta je tvoj edijete nadareno koji predmet voli itd.
Engleski ne treba da vas brine djeca jako brzo to usvoje i nema nikakvih problema za njih.
__________________
13.4.2012 intervju
21.4.2012 vize u pasosima
10.10.2012. USA
Reply With Quote