View Single Post
  #67  
Staro 12.11.2017, 11:50
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Ako ovo ne bude samo prazna prica, kako ce sve ovo uticati (utice) na ljude koji vec imaju zelenu kartu ostvarenu upravo na ovaj nacin, tj. preko lutrije?

Da li gubimo neko od prava koja smo imali-imamo u US?

Da li se menjaju neka pravila u vezi dobijanja drzavljanstva ili obnove GC nakon 10 godina, sto smo imali pravo neogranicen broj puta (za one koji ne uzmu drzavljanstvo)?

Da li se manjaju pravila ulaska u US na granici, po pitanju do 6 meseci van US obicno nije pretstavljalo problem za ulazak, kao ni za brojanje 5 god u nizu za drzavljanstvo.

Kao i pravilo da se za manje od godinu dana van US nije zahtevala re-entry permit za ponovan ulazak u US?

Osim nekog sporadičnog eventualnog "stava" ili bolje rečeno ispada lokalanog stanovništva prema Vama lično- kao imigrantu držatelju GC, (a takav stav također ne možemo uzeti kao nešto službeno/ozbiljno), jasno je da za sada ,naravno, nema NIKAKVIH promena po svim tim pravnim pitanjima ili izmenama koje navodite, a koja bi jednog dana možda mogla biti iznešena pred službeno zakonodavstvo. Iako sam, kao pravnik, ličnog stava da držateljima GC njihova prava neće biti retroaktivno ukinuta, niti mislim da će dodela GC na drugi/e način/e (sem lutrije) biti ikada ukinuta, međutim modifikovana možda (u smislu trajanja prava na korištenje, načine obnove i slična pitanja).Sva ta pitanja i izmene po njima, eventualno su moguće tek jednog dana kada prođu zakonsku legislativu i budu službeno prihvaćene , a do tada nema potrebe razbijati glavu. Glavu možemo, ipak, razbijati mi ostali ,kojima uvek postoji izvesna verovatnoća za potpunim ukidanjem GC putem ove lutrije, no kao što znamo postoji i ta da nas nikada niti ne izvuku, čak i da je ne ukinu..ali o tom- potom..
Reply With Quote