View Single Post
  #40  
Staro 10.01.2023, 12:23
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Vremenski uslovi u Koloradu

Nisam pisao o vremenskim uslovima u Coloradu. Lokacija je Denver u ovoj temi ali mi zivimo u Castle Rock nekih 40 km juzno od Denvera.
Mi smo se odlucili za ovaj grad I County posto ima one konzervantivne porodicne vrijednosti.
Sama pomisao na Colorado ljudi odmah kazu mnogo snijega . Sva ta poznata skijalista koja imaju skijasku sezona minimum 6 mjeseci . Mogu vam reci to je tamo u tim skijalistima ali ovdje u CR I Denveru snijeg padne ali se ne zadrzava . Mi smo ovdje na 2000 m nadmorsske visine, sunce dosta przi I topi taj snijeg jako brzo. Brojao sam zadnje dvije zimske sezone , 2020 snijeg je pao 27 puta ali se nikada ne zadrzi dugo na tlu,max 4 dana a u vecini slucajeva je to 48h . Druga sezona je snijeg pao 24 puta I isti slucaj kopni se jako brzo. Ono sto je za mene facinatno samo cekaj podne I putevi su u 90% suhi I nema snijega .
Mi smo imali 2020 godine veliku snijeznu storm to je bilo bas nesto ali to se desava veoma rijetko ...
Name je potrebam snijeg posto mi nemamo dovoljno rijeka ovdje I nemamo prirodnih jezera . Mi imamo samo vjestacka jezera a jedno od najvecih je Dillon lake koji je u vlasnistvu Denver water, to jezero je plovno I ogromno tako da na njemu.mozete vidjeti brodove camce,jedrilice jako zanimljivo I lijepo mjesto za posjetiti....
Colorado me najvise podsjeca na Bosnu samo je dosta ljepsa priroda I sve je uredjeno . Mi imamo oko 10k milja samo trail for hiking ,pa za bike I sve ostalao. Ko voli aktivnosti napolju ,kampiranje,setnja,biciklizam ovo je ptava state za njega . Jedino taj I70 je problem i stvara glavobolju kada idete prema planinama , pogotovo u sezoni .

Toliko od mene raja , malo da aktiviram ovu temu . Ako ima pitanja stojim na raspolaganju 😀
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote