Tema: Ulazak u SAD
View Single Post
  #101  
Staro 24.02.2010, 12:49
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Eto i mene konacno stigao u USA, i posto sam se probudio ranije resih da podelim sa ostalima moje iskustvo dolaska ovde a i Steelers mislim da je ovde odgovarajuce mesto za odgovor na ovu temu da je ne pisem u onom delu foruma gde sam napomenuo da sam stigao .

Sto se tice polaska iz Srbije sve je bilo ok sem samog rastanka sa porodicom, bilo je i to ok ali su suze na licima dragih osoba malo rastuzile sam momenat rastanka sto je i bilo za ocekivati a i vecini ako ne i svima se slicno dogadjalo. Put do Beograda je protekao ok uz malo snega, sto je bash cudno inace za ovo doba godine ^^, ali sam ipak stigao kako su mi u JAT-u i rekli oko sat i po pred poletanje. Meni je ruta letenja bila Beograd - London, JAT-om, pa onda London - Chicago UA. Posto je ovo meni prvi put da letim avionom bio sam bash uzbudjen ali u pozitivnom smislu posto sam oduvek imao zelju da letim avionom ali nije bilo prilike do sada. I eto zelja mi se konacno ispunila i to na najlepsi nacin , elem da se vratim na temu...let do Londona je relativno brzo prosao, poletanje iz BG-a je bilo u 10:30, malo glavobolje kad se avion uspinje do visine krstarenja i isto to kada se spusti posle ali je verovatno to normalno za nekoga ko prvi put leti, stigli u London oko 12:40. U Londonu je bila pauza od nekih 2h, pa onda let do Chicaga koji je trebalo da traje nekih 9h i malo jace ali je trajao nesto krace, izgleda da ga je pilot malo nagazio zbog snega koji se spremao da pada. Jer bukvalno je bila fora - dok smo se polako spustali ka pisti nema snega i u momentu kada je avion dotakao pistu krenuo je sneg . Na aerodromu je sve proslo extra - prvo prolazak kroz carinsku kotrolu i ( stao sam u redu US citizens inace i nekako sam se cudno osecao - prvi put u USA i ne stajesh u redu visitors, ali pozitivno cudno, hehe ) slikanje tu, zatim mi gospodin rece da pokupim prtljag pa kod kolege njegovog koji je otvorio zutu kovertu cuvenu, davanje otisaka, potpis i rece mi covek da zelena karta stize za nekih 4-8 nedelja na adresu koju sam naveo josh u ambasadi a koja se u mom slucaju nije promenila. Odatle na kontrolu prtljaga sto i nije bilo nista posebno, nista mi nisu otvarali, samo prolazak kroz skener i nista vishe. Sve u svemu zadrzavanje na aerodromu u Chicagu izmedju 5-10 minuta a ja ocekivao mnogo vishe . Moj prijatelj kod koga sam i odseo za pocetak josh nije bio stigao posto je avion poranio bar jedno 30 minuta i onda put do stana i to je to sto se tice doletanja do ovde. Sada je malo borba sa nesanicom ali nista strasno, takodje i period adaptacije na vremensku zonu, hranu i sta vec ide, saznacu polako sve. Juche predao zahtev za SSN i on kako mi rekose stize za jedno 2-4 nedelje i ... to bi bilo to za pocetak. Nadam se da nisam zaboravio nista posto ovo pisem po USA lokalnom vremenu u 05 ujutru

Pozdrav svima odavde ovog puta i srecno ubuduce
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote