View Single Post
  #29  
Staro 17.02.2018, 18:27
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ovo sa zdravstvenim /dentalnim u USA:
moja firma za mene je platila za godinu dana preko $10.000 za premiju (moj dio je oko $1200 godisnje premije) za health, dental je meni $132, a firmi za mene je oko $300 godisnje.
Popravak zuba u in-network sa osiguranjem (zavisi sta je) ja platim $125, ostalo plati osiguranje (ima godisnji limit od $2500 za sve radove). Krunica/navlaka od $700-1000 ja platim samo $125 i puno bolje uradjena nego u Bosni. Tako da ja kad idem na godisnji u Bosnu /Hrvatsku idem na odmaram, ne da popravljam zube. Svakih 6 mjeseci check up i ciscenje zuba (moj dio $25), svake godine slikanje zuba (na email kad trazim mi posalju sve snimke), ne sjecam se zadnji put kad sam dobila novi karijes.

Andrew W je fino rekao da postoje dental schoools gdje je puno jeftinije ako nemas osiguranje, a neki znaju otici i u Mexico, Costa Rica u "dental tourism".

Damagon, tacno: Ja nakon evo 5 godina ovdje imam 18 radnih dana godisnjeg odmora, i svake godine sve iskoristim u jednom cugu (pocela sa 12 ali se skuplja kumulativno, pa treba godina da se dodje na toliko)

Ja sam zadovoljna, i ne planiram nazad jos dugo.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote