View Single Post
  #15  
Staro 27.04.2009, 14:28
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik D$D Prikaz poruke
Slazem se sa dreamerom za wire transfer ja sam vec pitao za to u Chase banci.
Tako sam i dobijao novac dok sam bio u Srbiji, ali koliko se secam pre jedno dve godine bilo je nephodno imati dolarski racun a ne samo devizni tj. hocu da kazem nije se moglo slati na devizni racun odavde vec se morao otvoriti poseban dolarski racun u Srbiji.
Novac u Srbiji si mogao da podignes odmah ali uz proviziju od 1% koju je zaracunavala banka u Srbiji ako novac ne lezi na dolarskom racunu 30 dana.
Znaci tu proviziji si mogao da izbegnes jedino ako ostavis novac na racunu tih 30 dana, i na kraju da ne duzim ceo transfer na poslatih 1000 Eura kostao je nesto oko 50 Eura.
Tako je nekada bilo mozda se sada nesto promenilo.
Pazi....to sa dolarima/eurima nije problem. Promenis pare ovde, pa ih posaljes. Ja sam u rajfeslus banci primao pare (a kolege su bile u raznim bankama). Koliko znam prvo banka koja salje ojadi firmu za wiretransfer i na kraju mi moja banka nesto uzme. Usputne banke mi uglavnom nisu uzimale pare, ali su mi eto na zadnjoj plati koju sam primio u srbiji 50e skinuli. Moj jedan kolega je isao u wolfsbank i njemu su skidali 20e (bez obzira na iznos). U principu te usputne banke skidaju fiksan iznos novca (ne idu na procenat). Isto su i mojoj zeni capili 50e, a imala je daleko manji iznos od mene.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote