View Single Post
  #5  
Staro 04.05.2012, 17:04
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=Photographer;29199]Kao imigrant mozes da uneses sve od licnih stvari bez problema i dodatnih troskova. Imam opremu kompjutersku u vrednosti od preko $4000 (ISP pro monitori od 27", high-end kompjuter x 2 i jos neke sitnice). Za to u Srbiji necu dobiti pare koje odrazavaju upotrebnu vrednost toga kod mene niti imam novca za bacanje da isto to kupujem u US. Kontejner jeste 1500e ali ceo, meni treba mnogo manje i koliko sam video postoji opcija kod speditera (zbirni kontejner). Tada se racuna samo mesto koje zauzimas u kontejneru a ne ceo kontejner.

Imam takodje i dosta strucne literature (oko 40 knjiga) koja je dosta skupa.[/QUOTE]

Ja sam svoj komp iz USA doneo u Srbiju u dva kofera (vredan 10.000$) sa monitorom doduse od 24''. Sve lepo spakovao i prosao na carini niko me nista nije ni pitao :)
I drugi put sam uradio to isto i doneo jos jednom u 2 kofera (drugi komp) doduse nesto malo povoljniji oko 4000$ me izasao ukupno.
Hteo sam da saljem postom ali mi je bilo em cimanje em skuplje em maltretiranje sa carinom pa sam lepo spakovao i poneo sa sobom u dva kofera :)

Sada kada bih hteo da ih "iznesem iz zemlje" ne bi mogao to da uradim jer ti je potrebna pravilno uradjena carinska deklaracija i uvoz te opreme da bi mogao da uradis izvoz.
Osim naravno ako ne poneses u dva kofera :) Mada po meni bolje prodaj to i sacekaj jos neko vreme pa tamo kupi lepo novi. UPS stize na adresu i to u USA radi ko sat :)