View Single Post
  #8  
Staro 02.09.2018, 21:33
Vladica05 Vladica05 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.05.2018
US lokacija: Charlottesville, Virginia
YU lokacija: Beograd
Poruke: 46
Nepromenjeno

Do sad smo svi skontali da se plaća viza po osobi od 330 dolara ali imam jedno pitanje, u postu clana Botanica u zatvorenoj temi intervjui 2018 napisala je da je nakon uplate viza po 330 dolara nakon razgovora uplatila jos 220 dolara ... sad moje pitanje je vezano upravo za tu dodatnu uplatu. Šta je to?. pitao bih u tom postu ali kao što sam napisao gore, post je zaključan... u nastavku je deo njenog posta-

***Posle smo bili pozvani na salter-blagajnu da uplatimo 2 x 330$ (platili smo u $)

***Usledio je razgovor sa konzulom, koji je bio opusten i bez previse pitanja. Pitali su me cime se bavim, u kojoj firmi i koliko dugo. Onda su nas pitali da li smo ikad bili u US zajedno (sto i jesmo), onda mene koliko sam puta bila sama i koliko sam se dugo zadrzavala (proveravaju da nije bilo prekoracenja od 6 meseci na turistickoj vizi). Ja imam brata i sestru tamo, pa su malo pitali i cime se oni bave i koji je njihov status, vise kroz neku pricu nego da su ispitivali.
Onda smo dosli do teme braka. Pitao nas je koliko smo zajedno, koliko dugo zivimo zajedno i trazio najstariju sliku nas dvoje. Ja sam izvadila dva albuma i screenshotove, i on je samo pogledao njih (albumi bi jedva i prosli kroz onaj otvor na salteru)

Zatim je rekao "This should be ok" i "kolega ce da vam objasni dalju proceduru". E tu smo se zabrinuli, pogotovo sto je kolega samo rekao da do sledece nedelje nece biti gotovi pasosi i da ih "ne zovemo, vec ce oni nas".

Mi smo iz ambasade izasli zbunjeni jer nismo znali da li "should be ok" znaci prosli ste ili zvacemo vas mozda da donesete jos nesto Nije bilo nikakvog "Congrats" i "Welcome to the US" za nas

***Sutradan sam preko CEAC sajta pratila nas status i presao je iz "Ready" u "Administrative Processing" (sto se koristi i za period kad se stampa viza, ne samo za dodatnu obradu) u "Issued", pa smo odahnuli i cekali poziv iz ambasade.

***U ponedeljak (juce) su nas zvali, zakazali smo da pokupimo pasose danas u 10h, i sve je proslo bez problema. Viza izgleda kao turisticka, sem sto pise "Immigration visa" na njoj. (moj suprug je rekao "ocekivao sam da bude bar zelenija). Uz pasos sa vizom dobija se zapecaceni koverat koji se ne otvara (sto je i krupno napisano na njemu, plus na papiru koji to objasnjava), zatim papir sa uputstvom kako da uplatimo preostali Fee od 220$ (ja sam bila ubedjena da je 170$, ali eto ) i uputstvo za SSN.
I da, i jedan flajer "Welcome to the US - a guide for new immigrants", na kom pise o tome gde mozemo da se informisemo o svemu.

Last edited by Vladica05; 02.09.2018 at 21:39. Razlog: dopuna
Reply With Quote