View Single Post
  #5  
Staro 04.05.2016, 21:24
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Endorfin91 Prikaz poruke
Pozdrav svima. Imam jedan problem i znacilo bi mi ako neko moze da me savetuje sta je pametno ciniti. Verenica i ja se prijavili ove godine za work and travel i dobili vize, u medjuvremenu mene izvuku za green card Kada sam aplicirao moj status je bio single, a do kraja godine ce biti sigurno married. Kako postupiti u ovoj situaciji? Da li da prijavim da sam veren ili da im prijavim tek nakon zenidbe?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik buba Prikaz poruke
Zdravo svima!

Ja sam u istoj situaciji, dakle najbolje je sto pre popuniti DS260 i onda do oktobra srediti vencanje i dodati supruznika u DS260?

Da li postoji sansa da KCC ne dopusti otkljucavanje posle ili je to standardna procedura?

Pozdrav
Endorfin91 i Buba, dobrodosli na Froum Zelena Lutrija. Cestitamo na ovogodisnjem uspesnom izvlacenju, molimo vas da ucestvujete u ovogodisnjoj Anketi:

DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici

Mozete se vencati pre ili posle popunjavanja Formulara DS-260, ni u jednom slucaju necete imati problema (ako je brak regularan). Status "veren/a" ne menja situaciju, to je isto kao "single". Nemojte odugovlaciti mnogo sa formularima, ako je vencanje planirano za kraj godine mozda je onda bolje da se DS-260 odradi na postojeci bracni status a onda naknadno da se promeni i popuni dodatni formular za bracnog druga. Od vase situacije zavisi sta vam je manje komplikovano.

Sup.Mod.
Reply With Quote