View Single Post
  #22  
Staro 06.09.2016, 02:23
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dushano Prikaz poruke
Pozdrav svima.

Zanima me da li je neko imao slicnu situaciju u skorije vreme. Pitam,u skorije vreme, jer dosta ovih postova je od pre par godina.

Situacija je sledeca.

Dobio sam H2B vizu na 3 meseca, i bio na Aljasci do pre 20 dana. Sada sam u Teksasu kod druga u poseti.
Viza mi traje do 30. septembra (izdata do 20.9 ali na granici odobreno do 30.9.). Razmisljam da radim prebacivanje sa H2B na F1 jer sam nasao ovde neki ESL program engleskog.

Pritom imam i validnu turiticku vizu na 10 godina, ali u USA sam sada usao na H2B.

Moje pitanje je: Sta vi mislite? Da li je bolje da ovde radim Adjustment of status sa H2B na F1 jer imam jos 25 dana do isteka. Ili je bolje da samo uzmem I-20 i vratim se u Srbiju i tamo probam da dobijem F1 u nasoj ambasadi?

Hvala unapred i izvinjavam se ako je negde vec postavljeno ovo pitanje,ali mi treba savet ...mozda je neko skoro bio u ovoj situaciji...Koja je sansa da se vratim u Srbiju i da mi tamo odobore F1?

Hvala.
H2B na F1 nije Adjustment of Status vec Change of Status - forma I-539. Bolje probajte u Ambasadi - skola treba da je u SEVIS sistemu, semestar je vec poceo, sledeci pocinje u Januaru (sto je vise nego tri meseca nakon sto vam vazeca viza istice), procesovanje forme I-539 je za sada oko 2.5 meseca. Ovo vrlo lako moze da se protumaci kao forsirana legalizacija ostanka nakon isteka vize - stara sema da je podnosilac zahteva u legalnom statusu dok se zahtev obradjuje, pa onda se podnose zahtevi u poslednjoj nedelji pred istek vize... Provaljeno je davno u USCIS i moze da rezultira odbijanjem zahteva i ukidanjem turisticke/radne vize (ne mora da znaci, ali se uglavnom tako zavrsava). Nase misljenje je da je pametnije da se sve odradi u Srbiji.

Sup.Mod.
Reply With Quote