View Single Post
Staro 05.10.2018, 04:27
uran's Avatar
uran uran je offline
Stari vuk

Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Springfield OR, USA
Nepromenjeno

ja sam se eto veoma zacudio kad sam prvi put cuo da nosioci trajne boravisne dozvole u SAD tv LPR imaju ogranicenja u pogledu bivanja izvan SAD do te mere da ims tatus LPR moze biti cak i oduzet. A do tog saznanja dosao sam sasvim slucajno. Naime pre nekih 10tak godina ja i zena smo dobii status trajnih rezidenata u jedno EU zemlji. I onda ja onako iz avanture kazem njoj pa ajde sad posto imamo trajni boravak da probamo sa Amerikom. Ta ideja nam je nekako stalno bila prisutna. Vazi -vazi.

I ja krenem da se raspitujem o SAD i kako da odemo i na jednom forumu saznam to za LPR ! Kasnije sam saznao i za jos vece restrikcije ovih na H1B. Pomislih, boze pa koji su ovo fazoni da zezaju coveka. Cuj daju ti trajnu a onda kazu, e sad ne mozes ti kako hoces. I na kraju ja saznam da i kod nasu EU vazi islicno pravilo ! Ja nisam mogao da verujem. i naravno onda smo resili tj morali da ostanemo sve dok nismo uzeli i pasos.

I dan danas mi nije jasno koja je logika iza ovoga osim da se maltretiraju ljudi ?