View Single Post
  #12  
Staro 31.08.2008, 15:16
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Question

Muz i ja jos neznamo sto da radimo u vezi iznosenja gotovine iz zemlje u zemlju. SAd cu vas malo udaviti svojim primerom. Mozete mi reci sto bi vi ucinili da ste na nasem mjestu.

Hrvatski drzavljani smo i uskoro selimo iz Makedonije, u kojoj smo zivjeli 4 godine nazad u Hrvatsku, kako bi iz HR otisli za Ameriku (Ako Bog da da dobijemo vizu).

E sad, imamo otprilike 10 000 eura u kesu i nosili bi sa sobom. Vecina tog novca nije u bankama, tj. sve je bilo u devizama i iz banke su nam stlano uzimali pare kad bi vadili nas novac. Muz se naljutio i uzeo sve pare iz banke odjednom, i tako svaki put kad nesto sjedne, on izvadi jer ga zivcira da nas ''kradu'' na taj nacin jer smo stranci. Kazem ovo jer me zanima dali ce nas kad ih budemo nosili u Hrvatsku na carini pitat odakle nam taj novac. Naime tamo je limit za unos novca nesto manje od 6000 evra. Iz Mak se moze iznositi do 10 000 bez prijave, u SRbiju 10 000. I onda u HR i sta sad. Posto imamo vise zanima me dali ce nas traziti nesto za onu razliku od 4000 evra, neku potvrdu od banke ili slicno. Ne zelimo da nam prave probleme kao da peremo novac. Bojim se i dali ce nas pitat nesto jer necemo imat potvrde unosa i iznosa kroz Makedonije i Srbiju. (tamo ne treba prijava ako je ispod 10 000 evra)

Iz Hrvatske cemo morat traziti neko dopustenje od narodne banke jer onda iz Hrvatske ne mozemo iznositi vise od 3000 evra. (Dosta je nejasno, ali misli da je to po osobi, sad ako je nas dvoje odraslih i jedna beba, dali je to 9000 evra?)

Jos me zanima dali postoji sansa da se novac odavde salje direktno nekako za Ameriku, pa da se onda prebaci na nas racun kad ga otvorimo jer od svih ovih carinskih petljancija me boli glava.

Izvinite zbog dugog posla
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote