View Single Post
  #5  
Staro 19.10.2015, 14:29
katarina lucic katarina lucic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2015
Poruke: 37
Nepromenjeno

Evo da i ja podnesem izveštaj koji mnogo znači svima vama koje intervju tek očekuje. Naravno noćas nisam oka sklopila od nervoze i jutros sam ujedala ali verujtemi uopšte nije bilo potrebe za svim tim.
Stigli smo ispred ambasade oko 8 i 10, bilo jedno 10 ljudi ispred nas koji su čekali za vize ( naravno ovo je Srbija i čekali smo sa troje dece svoj red nikome nije pali napamet da nas pusti iako je padala kiša), posle kontrole obezbedjenja gde smo ostavili telefone i ključeve otišli smo u drugu zgradu. Tamo nas je dočekala jedna veoma fina devojka koja nas je pitala za koju vrstu vize smo došli i sprovela nas u deo za nas gde sva sreća ima igračaka za decu pa je njima bilo zabavno. Posle jedno 45 minuta prozvali su nas broj i ja sam ušla u sobu 10 sa svim papirima dok sr suprug ostao sa drcom ( jer u suštini oni dolaze iz formalnosti najbitniji je nosilac). Tražio mi je prvo pasoše i rekao da pripremim ostale papire.pola papira mi je vratio.sve ono iz milicije,suda, za muža iz vojnog odseka samo je pogledao i vrati.
Za mene je trrbali:
Potvrda od dv 260
Izvod iz mk rodjenih i iz mk venčanih,
Diploma i svedocanstva
Radna knjižica
Pasoš
Slike
Adresa gde se šalju papiri
Naravno izvodi svi kopirani pošto originale vraćaju

Za supruga i decu:
Potvrda o popunjenom dv 260
Izvodi iz mk rodjenih
Pasoš i slike.
Ja sam za supruga isto spremila diplome i radnu knjižicu ali je to odmah vratio.

Posle toga mi je rekao da sačekam da će me prozvati na drugi šalter da platim vize. Nakon plaćanja opet čekanje i na sledećem šalteru davanje otisaka(ja i suprug), tada mi je službenik rekao da će nas ubrzo zvati konzularka. Posle jedno pet minuta došao je i taj trenuta. Konzularka je veoma fina žena. Položili smo zakletvu ( ja u ime dece) i dali otiske opet. Razgovarala je samnom, pitala me o obrazovanju, kakav nam je plan za tamo, da li nekog imamo tamo. Razgovor je trajao možda 5 minuta nakon crga nam je rekla da nam je plan odličan i da nam čestita jer su nam vize odobrene. Takodje nam je rekla da sačekamo da nas prozove drugi slizbenik.da nam vrati višak papita( tj originale) i da nam objasni ostatak procedure. Posle dva minuta ja sam opet ušla u sobu deset gde mi je službenik vratio papire i rekao da će me za par dana zvati da dodjemo da preuzmemo pasoše.
U suštini to je to, ništa strašno, prava formalnost, bez preteranih pitanja,maltretiranja i ostali. Zavraili smo do pola 12 što je super bilo zbog dece, tako da svi koji dolaze sa decom ne brinite njima je bilo zabavno.
__________________
__________________________
26.10.2014 - prva prijava
16.05.2015- izvučeni 2016EU00006XXX
26.05.2015- poslat DV-260
27.08.2015- zakazan intervju
15.10.2015-lekarski
19.10.2015-vize odobrene
07.12.2015- poletanje za Austin TX