View Single Post
  #13  
Staro 10.04.2019, 06:17
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik superkikoslav Prikaz poruke
Adresu moraš dati, ali oni ne pitaju čija je adresa(bar mene nisu). Potražio sam na bookingu hotel blizu aerodroma u Bostonu, ali nisam ništa rezervisao, samo prepisao adresu (pošto nisam imao pojma gdje ću kad dođe vrijeme, pa kontam najbolje je blizu aerodroma) i tu adresu naveo. U ambasadi nisu ništa pitali, niko ti ne traži dokaz kod koga ćeš da budeš. Kada sam sletio u Boston (tada sam već znao gdje ću), službeniku na aerodromu sam rekao da mijenjam adresu i da me prijavi na novoj adresi gdje želim da mi dođu ssn i green card, napisao mu na papiru i predao, da ne bi slučajno bilo neke greške. I sve je bilo ok.
Tako sam i ja uradio bio. Prvo predao adresu kod poznanika mojih roditelja u Cikagu. Samo su mi rekli da budem siguran da je to neko kome verujem posto bi mi tamo stigla dokumenta. Nisam mogao da dam burazerovu posto je on tad bio 3 god vec ilegalno u USA haha.

Prilikom sletanja u USA po prvi put, kod CBP officer-a sam popunjavao formulare i predao dokumenta, i tad sam pitao da promenim adresu jer sam vec imao firmin stan koji me je cekao i nije bilo nikakvih problema.

E sad, treba obratiti paznju na sledece - Meni se desilo da nisam dobio green card cak ni posle 3 nedelje od sletanja u USA. Nakon toga sam otisao u Social Security Administration da proverim o cemu se radi jer sam nakon popunjavanja formulara stiklirao da hocu da mi se green card izradi i posalje cim uplatim onaj fee za izradu posto sam citao ovde da je neko pominjao kako taj proces traje po 2-3 nedelje.
Medjutim, ispostavilo se da se to zagubilo negde u sistemu i morao sam opet da apliciram za SSN da se izradi, a i GC (bez ikakve dodatne naplate). Srecom, rekli su mi da vec nakon 24h mogu da dodjem opet u SS Office kako bi mi na papiricu napisali koji SSN mi je dodeljen kako bih mogao konacno da odem u banku i otvorim racun haha. GC i SSN kartica su mi stigli nekih nedelju dana nakon toga.
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote