View Single Post
  #101  
Staro 22.05.2016, 15:04
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Bitno je aktivirati GC pa se onda opet može vratiti nazad, ipak poslije aktiviranja GC ima se godina dana roka da se preseli u Ameriku.
Na osnovu teksta koji sam citirao, pretpostavljam da ne bi trebalo da imam problema ako bih sada na leto otisao na mesec ipo u ameriku, da bi mi se napravila i isporucila zelena karta na navedenu adresu.

Nakon tih mesec-ipo u Americi da se vratim u Srbiju, svom dosadasnjem zivotu i svom radnom mestu do daljneg... dok ne nadjem posao u americi, na koji bih isao da radim sledeci put kada bih isao u Ameriku.

Ali da moje sledece idenje u Ameriku 2017. bude na datum koji je za manje od godinu dana od datuma kada bih napustio Ameriku ovog 2016. leta (znaci manje od 365 dana van SAD-a). Tada bih usao sa zelenom kartom i isteklom useljenickom vizom u pasosu (jer bi viza odavno istekla u tom trenutku).

Pretpostavljam da u ovom slucaju ne bi trebalo da imam problem prilikom ulaska u drzavu Ameriku 2017 i mog zaposlenja tamo... pa da i ovde mogu mirne duse da dam otkaz, kad bi me tamo recimo zaposlenje cekalo...
Reply With Quote