View Single Post
  #9  
Staro 13.09.2009, 20:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
Nisam razumeo ovo za 6 meseci? Misliš u ambasadi daju uglavnom vizu na 6 meseci? Ako je tako to je super, i ja sam čuo doduše da u poslednje vreme daju na 3 godine ako si već bio u USA na nekoj vizi i uredno se vratio.

Prijatelje koje si ti zvala, na koliko su dolazili vremenski, odnosno šta su tražili u ambasadi? Jel ima neko da je tražio kao što meni treba?

Hvala puno!

PS. Što se tiče ovog tipa vize, nadao sam se tvojim odgovorima
Ne, nisam to mislila - u ambasadi ti uglavnom daju na godinu ili tri. Po zakonu na turistickoj vizi mozes maksimalno da ostanes do 6 meseci i carinici ovde uglavnom podese svoj pecat na toliko. E sad, ako iz nekakvog razloga rese u tvom slucaju da promene datum na pecatu onda si u njihovoj milosti Onda mogu da cepidlace... ali u principu ako ti je povratna karta za na primer tri meseca cisto sumnjam da ce da te ogranice za manje od toga... Znaci postupak - ambasada ti odobri na (recimo) godinu dana, ti kupis kartu avionsku (povratnu) na tri meseca, carinik ti lupi pecat na (recimo) ili 3 meseca ili 6 meseci (mojima je svima na 6 meseci bez obzira sto je karta bila na mesec dana). Mislim da ce najteze da ti bude u ambasadi...to ako prodjes, sve ostalo je laganica.

Sto se mojih tice, svi su ili zaposleni ili penzioneri, tako da nije bio problem. Sad mi dolazi dever sa porodicom, ne verujem da ce biti bilo kakvih problema jer su oboje zaposleni... Sledece godine radim za jednu bratanicu razmenu za studiranje ovde na godinu dana, a za drugu posetu od tri meseca izmedju srednje skole i fakulteta. Ni tu se ne brinem previse, osim sto jedna bratanica hoce Beverly Hills High pa nemam pojma sta ce tu da bude...

Iskreno, jedan od komentara u ambasadi je bio "oh, kod njih ponovo", posto nas hotel radi nenormalno dobro ali zaista mislim da neko debelo treba da bude "nepodoban" da bi odbili turisticku vizu....
Reply With Quote