View Single Post
  #52  
Staro 22.05.2020, 06:34
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Veruj da ni ja nisam imao podršku roditelja, tačnije oca koji je što ti kažeš imao totalnu drugačiju filozofiju. Mislim da je presudilo to što sam ja još u četvrtom razredu srednje škole, skapirao da je to jedini pravi put za mene i nije bilo teorije da ne odem.
Slazem se da je podrska veoma vazna. Mene je otac poslao u Englesku dve nedelje 1990. Pun autobus dece iz moje skole je bio smesten u porodicama za 350 funti. Ziveli smo vecinom u nekim "townhouse" - evima sa front yard i back yard. Njih vidjam ovde na East Coast u jako puno gradova. Pogledas samo sve te gradove koji imaju imena po Engleskim gradovima, u njima ces sigurno naci neke prizore koji podsecaju na njihvou arhitekturu.

Meni se cini da je u sredini sve nekako rastrkanije, da ima jako puno prostora oko kuca i svuda izmedju gradova. Cesto praznog. Ovde na istoku je dosta populacije skoncentrisano na obali i blizu obale. Ovde imamo uragane, Midwest ima tornada.

U zapad se ne razumem, samo sam bila u drzavi Washington. Ona mi je delovala kao da ima neku kisnu klimu kao u Engleskoj. Prelepo drvece, ulice kao u nasim strmim predelima, sve pod rucnom ides gore dole. Ko je planiska sorta, voli skijanje i hiking, mislim da je drzava Vasington prava destinacija. Imaju tamo toliko mnogo IT sektora i dobrih skola pa valjda ima negde da se zivi da moze da se priusti i da je lepo.

A gde god da ste, neki ce uvek hteti nakon nekog vremena da podignu sidro i da idu negde drugo. Najveca promena u odnosu na nase prostore je : koga briga. Idi negde ako ti ne valja, preseli se. Ima prostora i raznolikosti koliko hoces. Nismo drvo da nas covek posadi na jedno mesto i to je to.
Reply With Quote