View Single Post
  #53  
Staro 22.05.2020, 09:29
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Slazem se da je podrska veoma vazna. Mene je otac poslao u Englesku dve nedelje 1990. Pun autobus dece iz moje skole je bio smesten u porodicama za 350 funti. Ziveli smo vecinom u nekim "townhouse" - evima sa front yard i back yard. Njih vidjam ovde na East Coast u jako puno gradova. Pogledas samo sve te gradove koji imaju imena po Engleskim gradovima, u njima ces sigurno naci neke prizore koji podsecaju na njihvou arhitekturu.

Meni se cini da je u sredini sve nekako rastrkanije, da ima jako puno prostora oko kuca i svuda izmedju gradova. Cesto praznog. Ovde na istoku je dosta populacije skoncentrisano na obali i blizu obale. Ovde imamo uragane, Midwest ima tornada.

U zapad se ne razumem, samo sam bila u drzavi Washington. Ona mi je delovala kao da ima neku kisnu klimu kao u Engleskoj. Prelepo drvece, ulice kao u nasim strmim predelima, sve pod rucnom ides gore dole. Ko je planiska sorta, voli skijanje i hiking, mislim da je drzava Vasington prava destinacija. Imaju tamo toliko mnogo IT sektora i dobrih skola pa valjda ima negde da se zivi da moze da se priusti i da je lepo.

A gde god da ste, neki ce uvek hteti nakon nekog vremena da podignu sidro i da idu negde drugo. Najveca promena u odnosu na nase prostore je : koga briga. Idi negde ako ti ne valja, preseli se. Ima prostora i raznolikosti koliko hoces. Nismo drvo da nas covek posadi na jedno mesto i to je to.
Moram nekoliko amandmana na ovo.

Prvo Engleska je drzava koja ima poprilicno razlicit smek od Evrope a najslicnije zemlje su joj donekle Holandija i malkoco Danska. U poredjenju sa ostatkom Evrope Engleska izgleda vaistinu kao drugi kontinent.

Drugo, kad zivis u Engleskoj koja je slicna tim mestima na istocnoj obali sve ti je blizu. Za maximum 3 sata leta stizes u najdalje delove ko tinenta u druge drzave u nive kulture kuhinje. Jeftinog leta. Koliko Amerikanaca ide da vidi druga mesta u Americi ? Mislim sta drugo da vidi ?

Trece, ja ne znam ima li neka statistika koliko posto Amerikanaca se ikad okupalo u nekom lepom moru ? Dok je u Evropi to norma, cak i najsiromasnije nacije putuju na letnji odmor i kupanje u predivnom moru ?

I na kraju, Amerikanci se sele vise od Evropljana, medjutim nisam siguran koliko je to pametno bas i da li su srecni zbog toga. Prvo dolazis u novi grad i odmah te ceka kirija. Gde su ti prijatelji, ljudske i poslovne veze. Ne znam. A primetio sam da vecina bogatih Amerikanaca bas zivi gde su i rodjeni. Gates ili Buffet npr.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote