View Single Post
  #57  
Staro 23.05.2020, 17:14
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
dobro nemoj da si na kraj srca. Uostalom nigde ne pise da ljudi ne mogu da kometarisu tvoj post, zasto onda ima ono dugmence QUOTE. Sad i ti mene citiras.

Uglavnom ja sam se osvrnuo na tvoju primedbu da ako nekome eto bas fali Evropa ima je na istocnoj obali koja lici na Englesku. No, da li je Engleska Evropa ? Vecina Srba nikad nije ni bila u Engleskoj jer Engleska i dalje drzi valda jedina u Evropi vize za nas, kao da ce mo im pojesti Englesku.

Elem, razlike izmedju Amerike i njoj najslicnije zemlje u Evropi Engleske i Irske su ipak prevelike. Recimo u celoj Engleskoj ne postoji ni jedan grad nalik na recimo.... Portland ! A to je klasican veliki Americki grad. Dakle kolosalni centar sa ogromnim impresivnim zgradama, neboderima, gde zaista osecas da si deo neceg velikog, koji te vuku svojom velicinom da i ti probas da uradis nesto veliko.

Zatim van toga imas grid-ovane mi bi rekli usorene avenije i ulice sa manje vise istom arhitekturom. Gde ima toga u Evropi ? Ima La Defense u Parizu, nesto rastrkanih zgrada po Londonu max 40 spratova. Frankfurt tu i tamo i sad nesto pokusavaju Rusi. A to su prime gradovi Evrope, realno poslovni deo im je u rangu Portlanda ili SF, Seattle je vec misaona imenica.

Sto se tice kupanja u moru, da uvek se moze reci ma mene to ne zanima, idem na bazen, ili cu pesaciti na planini, ima jedan deda od 106 godina ceo zivot zivi u Nici i nikad se nije okupao... Ali, kad se gledaju statistike kako ljudi najvise provode godisnji odmor to je ipak letovanje. Jednstavno letovanje ne moze nista da pobedi. Vitamin D, vetar koji carlija, preplanula tela, hormoni, plivanje, ko je izasao iz vode a da se nije osetio kao da je vaskrsao ? Dakle letovanje je nesto kao fudbal za nas Evropljane. Ima raznih sportova, ima ljudi koji su rodjeni pored stadiona i mrze fudbal, ali generalno ni jedan sport ne moze fudbalu ni da prismrdi.

Sto se tice Amerikanaca za letovanje sa uzivanjem u moru, mora ce ipak da potegnu izvan Amerike. Ne mislim na more gde u Julu udju u okean u gumenom odelu pa kazu aujjujujuupickumaterinustojeladnavoda...
Uran sve se slazem oko mora i odmora. Sam taj hepening oko planiranja odmora, polazak, nervozna jos ako imas malu decu....ali sam odlazak na plazu i ulazak u more (da se prvo pokvasis da te ne presece) je najlepse nesto. Ali Ameri nemaju taj kult godisnjeg odmora kao Evropljani, nemaju te plaze uredjene sa kaficima i barovima, krofnama kao Grcka recimo.... plus taj okean nije kao more. E sad, Ameri odu za cas u Mexico da ne osete po dzepu a Srbi stekuju lovu ili na cekove pa otplacuj do sledeceg odmora😑
Reply With Quote