View Single Post
  #294  
Staro 20.01.2019, 17:49
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Holly12345 Prikaz poruke
Pozdrav svima! Čitam vas već jako, jako dugo i napokon sam odlučila napisati svoje pitanje. Iako sam prošla gotovo sve stranice, ipak nisam pronašla odgovor na neka pitanja.

Završila sam srednju medicinsku školu (4 godine), pa preddiplomski studij sestrinstva (3 godine) i diplomski studij sestrinstva (2 godine) te sam magistra sestrinstva. Imam 27 godina - ne znam koliko je to relevantno i vrlo dobro znanje engleskog jezika. Sve sam završila u Zagrebu.
Na www.cgfns.org ces naci informacije vezane za nostrifikaciju. Ukratko, prvo treba da polozis TOEFL i zadovoljis kriterijume po sekcijama tog ispita. Zatim u Pearson Vue testing centrima polazes NCLEX-RN. U Evropi NCLEX-RN se moze polagati na par lokacija od kojih je jedna Frankfurt.

Po skolovanju koje imas, ti si u US MSN-RN.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Holly12345 Prikaz poruke
Zanima me kakve su mi time šanse za zapošljavanje u SAD-u? Naime, uglavnom se spominje zapošljavanje sa srednjom medicinskom školom, ali ne i sa završenim diplomskim studijem.
Sanse za zaposljavanje postoje, s tim sto bi bilo neophodno da stupis u kontakt sa regruterima koji angazuju medicinske sestre iz inostranstva.

Btw, gde smo to pomenuli zaposljavanje sa srednjom skolom na ovom forumu? Ili je u pitanju neki drugi forum na kome je tema zaposlavanje sestara sa exYU prostora po zemljama EU? Ono sto smo ovde na vise mesta napomenuli je da sestre sa srednjom strucnom spremom NE mogu da dobiju status "nurse" bez dodatnog skolovanja.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote