View Single Post
  #481  
Staro 17.07.2019, 11:49
ErminCG ErminCG je offline
Član
 
Datum prijave: 06.07.2019
Poruke: 10
Nepromenjeno

Evo da se i ja javim da mi je interview prosao uspjesno!
Aplicirao sam u oktobru 2018 za DV-2019 (Prvi put) -
Results: 15 May 2018
Provjerio: 16 Maj 2018, kad ono SELECTED! BOZE! - Nisam znao da postoji mogucnost da ne stignes na red za interview, to sam tek saznao krajem avgusta ili septembra dok sam slucajno naisao na blog (BritSimon), i kad sam to saznao aplicirao sam opet za DV2020 (Ovog puta, PRECKA! )
DS-260 poslat: 18 Maj 2018
Poslao dokumenta: 27 Marta 2019 (Nisam dobio mejl za slanje)
April 19: Dobio email da treba da se salju dokumenta- poslao isti dan!
April 24: Konfirmacija da su dokumenta OK!
Interview: 16 July 2019 - 11AM
Case Number: 26XXX

I Bio sam ispred Ambasade u 10 sati i odmah su me primili, prosao obezbedjenje (KRALJEVI! Sve pohvale za njih, zajebancija s'njima 2-3 minuta i rekli su mi ako prodjes castis pivo ) Dok sam isao prema ambasadi, uhvatila me velika trema (veliki sam tremaros ) ali cim sam usao u ambasadu, trema nestala! Svi ljubazni, docekala me jedna zena i pitala me "Kako se zoves", dala mi je broj i rekla mi je da cekam da mi se pojavi broj.
Sjedis tamo, gledas CNN, klima, ma milina unutra! u 10:15 predao sam dokumenta:
- Appointment letter (nisu ni uzeli)
- DS260 confirmation page
- Medical Results (nemojte otvoriti)
- University diploma (original+copy)
- High School Diploma (original+copy)
- Police Certificate
- Court Certificate
* Dok mi je uzeo dokumenta, nas covjek me pita: Vidim da si dobiju u lutriji, koliko si puta odigrao? **odgovorio sam** / Ok dobro kaze, sjedi i cekaj da ti se broj ponovo pojavi na salter.
Posle 15 minuta, zvali su me da platim (330$) u prvom salteru, i opet su mi rekli da sacekam.
Odprilike posle 25 minuta, bio je vrijeme za interview! Jedna mlada, i veoma ljubazna konzulka!
- Dobar dan, da li govorite Engleski?
+ Yes, I do!
- Great, so now you will take the oath..
+ *took the oath*
- Very good, what is your highest education degree?
+ *Answers*
- What is your current occupation?
+ *Answers*
- Have you ever lived outside Montenegro?
+ *Answers*
- Have you ever been arrested?
+ * Answers*
- Does the person whose address you included in the DS260 knows that you have done that?
+ *Answers*
- You meet all the requirements. CONGRATULATIONS, I wish you the best of luck in the United States, and I will approve your visa today! Just wait a few minutes and my colleague will inform you how to pick up your passport.
(Kad je ovo rekla, brate, kakav osjecaj, necu zaboraviti nikad, bilo je tacno 11:19 HAHA!!
Sacekao sam 2-3 minuta, nas covjek (koji mi je uzeo dokumenta) cestitao, i rekao mi je da ce treba odprilike 2-3 dana da otisci predju kroz sistem, i rekao ako provjeris status preko CEAC site-a da ce izac Administrative Processing (ali nije razlog za brigu) posto to je sasvim normalna stvar dok otisci predju na sistem! I TO JE BILO TO
Usao sam u ambasadu tacno u 10:15, iako mi je bilo zakazano za 11, i izasao sam u 11:30.
Sve najbolje generaciji 2019, i takodje 2020!
Reply With Quote