View Single Post
  #10  
Staro 23.10.2015, 13:43
jovana-dj jovana-dj je offline
Član
 
Datum prijave: 20.06.2015
Poruke: 12
Pošalji Skype™ poruku korisniku jovana-dj
Nepromenjeno

Evo konacno da I ja nadjem vremena I napisem svoja iskustva!
Intervju smo imali 6. oktobra.Nesto pre 8:30,bili smo isred ambasade.Sacekali smo par minuta dok nisu krenuli da nas prozivaju.Ljudima koji su aplicirali za turisticku vizu je receno da stanu sa leve strane ulaza,a nama koji smo za useljenicku sa desne I krenuli da nas uvode jednog po jednog.
Nakon sto smo prosli bezbedonosnu kontrolu uputili su nas ka zgradi ambasade. Dobili smo brojeve I sacekali svoj red nekih 15-ak min dok nas nisu prozvali.
Sluzbenik nam je prvo pogledao pasose a zatim zatrazio I dokumenta,pregledao ih,konstatovao da je sve u redu,dajemo otiske ,...nakon ceka nam je rekao da ponovo sacekamo....opet prozivaju nas broj,prilazimo drugom salteru placamo vize I to je bilo to. Na razgovor sa konzulom su nam rekli da dodjemo u pola 2.
S obzirom da smo se mi vencali 19. septembra, a aplikaciju (radi dodavanja supruga) otkljucali 2. oktobra ocekivali smo da ce nas mozda malo vise proveravati,...medjutim nismo bili u pravu.
Oko pola 2 smo bili vec u ambasadi,...opet ista procedura. Dobijamo broj,sedamo I cekamo.
Nakon nesto vise od pola sata dolazimo na red. Intervjuisala nas je Amanda Tajson. Odmah nam je dala da procitamo zakletvu I pocela da gleda nase papire. Prvo je pogledala diplomu moje srednje skole I pitala me da li sam jos nesto zavrsila I zatrazila mi da pogleda original fakultetske diplome. Zatim slede pitanja cime cu da se bavim u USA I da li nameravam da radim u struci,prvo meni, a zatim I suprugu.Gde nameravamo da idemo I kod koga. Na red je dosao I nas vencani list Naravno prvo je konstatovala da smo se skoro vencali I pitala nas je sledece: Koliko dugo smo zajedno,gde smo se upoznali, gde smo se vencali,gde smo pravili rucak,koliko ljudi je bilo,da li nameravamo da pravimo vecu proslavu,...sve smo tacno odgovorili I ponudili joj da pogleda slike sa vencanja sto je odmah prihvatila. Onda smo joj dali jos 2 albuma( u jednom su bile fotografije sa letovanja, a u drugom sa razlicitih putovanja) ponudili smo joj jos jedan album ali izgleda da joj je bilo dosta I rece nam da nema potrebe , da su nam vize odobrene I da idemo kod kolege da nam kaze kada mozemo da podignemo pasose.
Eto toliko od mene,..nadam se da ce nekom znaciti moje iskustvo iz ambasade!
P.S. Sluzbenik nas je pitao da li zelimo da podignemo pasose u ambasadi ili preko DHL-a. Nama je bilo lakse da dodjemo do ambasade,tako da smo 8. 10 otisli jos jednom,uzeli vizirane pasose I to je to.