View Single Post
  #10  
Staro 06.02.2016, 22:17
Bruno Bruno je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2016
US lokacija: Born and raised in Washington DC
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 5
Nepromenjeno

[quote=Magelan;59632]Slozicu se sto se DC-ja tice. Ziveo u Chgo malo jace od 5 godina i glavom bez obzira vristeci pobegao za DC (Northern Virginia).

DC zaista pruza puno. Medjutim, sam distrikt ima delova koji su ok (NW kvadrant) medjutim ima delova koji su podjednako losi kao i losi delovi u Chgo West & South Side...

Da je bas toliko belo, i nije bas. Severna Virdzinija ima jedva iznad 50% belog stanovnistva i vrlo je etnicki sarolika. Loudon je mozda malo homogeniji, ali Fairfax i Arlington su vrlo saroliki. Prince William Co je tek sarolik, mada Woodbridge i Manassas mi se nikad nesto nisu svidjali... Moja zgrada u Aleksandriji je recimo bila mahom nastanjena Etiopljanima, Arapima i Hispano populacijom. Da je kriminal u Severnoj Virdziniji u poredjenju sa Distriktom i Merilendom neuporedivo nizi - jeste. Da su skolski distrikti odlicni - jesu. Da je Arlington vrh vrhova - jeste... Pitanje je samo koliko je novopeceni imigrant u mogucnosti da priusti Severnu Virdziniju, pogotovo Arlington. Cak i zona DC-ja sa strane Merilenda koja je ok (Montgomery County) je manje vise ista prica kao Fairfax sa cenama, samo su im takse mnogo nepovoljnije nego u Severnoj Virdziniji. Prince George's County u Merilendu sa druge strane ne zelim ni da komentarisem.

Carolinas... Hm... Ja sam u zdravstvu, meni bi recimo Karoline mnogo vise prijale nego DC sto se zarade tice. U CLT sam bio dosta puta. Nako... Ima delova koji su sasvim ok za zivot. Jeftino je. I manja je segregacija nego u Chgo recimo. Mada moji favoriti u NC su ipak Triangle Area i Asheville... Ja sam vise pristalica Juzne Karoline. Greenville, Charleston, cak i Hilton Head Island su mesta u kojima bih ziveo bez problema... Naravno, sva tri su na listi posle Arlingtona (Pentagon City, Crystal City, Rosslyn, Clarendon, Ballston...)



Sa ovim vec ne bih mogao da se slozim.
Na koju varijantu bez SSN-a mozes da se zaposlis, pa sve i da nemas papire? Kako ces da funkcionises bez vozacke dozvole? Koji stan ti to mozes da iznajmis bez kreditne istorije? Bez SSN-a u Americi ne postojis, te stoga kako mislis da dodjes do zdravstvenog i food stamps? Bez SSN-a nisi podoban ni za jedno od gore navedenih.[/QUOTE

Ne mislim na varijante bez SSN, nego pricati o tome kako izavditi socijali broj i dozvolu na forumu su gluposti, to je sve gotovo za dan. Podrazumeva se da ima GC. Mislio sam da si dobio na DV? Ukoliko planiraš da ostanes nakon isteka statusa onda sign up for military. Rodjen sam u NOVA I prosao sam sve od vojske do George Town Law School. Toga nema u NC niti ce ikada biti.
Sto se tice Charlotte i DC to je nebo i zemlja i ne zelim da pricam o tome. Sto se tice nursing jobs moze da ide i u Wichita, KS potpuno je sve jedno. Ko planira decu i ozbiljnu karijeru samo DC I okolina, odnosno DMV Area. Vrlo je jednostavno kao Beograd i ostatak Srbije.
Reply With Quote