View Single Post
  #6  
Staro 28.07.2013, 04:06
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik holmes Prikaz poruke
Hvala Dino. Dakle ne treba mnogo misliti o prevodu svjedocanstava i pripremi dokumentacije te vrste? Da li ste dakle morali da vakcinisete kcerku tamo, i da...koliko je kostao upis i drugi troskovi u vezi s tim? Hvala
Mi nismo ništa prevodili,ali smo ponijeli sve papire sa sobom naravno, moja kćerka je upisana u drugi razred osnovne škole dali su joj test da uradi čisto radi formalnosti kako bi utvrdili u koji će razred da je upišu jer njihovo školstvo i naše nije isto, drugačiji je sistem i ocjenjivanja i učenja, vakcina hepatitis A je koštala otprilike 30-35dolara u cvs-u (tu smo je i vakcinisali) kad smo završili sa vakcinom dobili smo papir da ju je primila odnijeli smo taj papir u školu kod školske doktorice ona je to stavila u njen folder i rekla nam da može doći sutradan u školu, sam upis nas nije košta ništa jer je upisana u javnu školu, naravno morali smo da kupimo školski pribor i stvari potrebne za školu( ruksak, tene, itd)što se inače kupuje svake godine i to je to, uniformu za školu također smo kupili rekli su nam da možemo kupiti u školi ili na mi nađemo gdje hoćemo nije bilo ništa specifično oko školske uniforme samo je bitno da na sebi ima boje koje su predviđene za taj razred i školu, u našem slučaju je to bilo navy plava i kaki i to je to.
__________________
13.4.2012 intervju
21.4.2012 vize u pasosima
10.10.2012. USA
Reply With Quote