View Single Post
  #9  
Staro 28.07.2013, 17:17
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
Poslije našeg vida obrazovanja koje smo mi imali i koje je imala moja kćerka, a išla je od vrtića do kraja prvog razreda u bosni u školu, ona kao i ja smo oduševljani američkim načinom učenja djeca. Ja ovo govorim iz vlastitog iskustva ne znam sad jel to u svim školama tako ili je u pitanju ovo naše područije ili šta već, ali svi od nastavnog osoblja pa do učiteljice su u prvim mjesecima pomogli mojoj kćerki da savlada i gradivo i učenje jezika. Sada ona nema nikakvih problema da prati nastavu, a uče sve kroz igru, prvi put sam doživila u svom životu da mi dijete jedva čeka da ode u školu, dok u bosni sa isfrustriranim učiteljicama nije bio slušaj.
Ja eto kažem u ime svoje kćerke ona se super snašla u školi, njena škola ima magnet program koji je malo drugačiji od ostalog vida školovanja u americi, uglavnom i oni u drugom razredu nisu imali ocjenjivanje, nego imaju nakon svako tr mjeseca izvještak kako je koji predmet zadovoljila u učenju i prosečni broj bodova sasvim drui nalin ocjenjivanja, više je opisno, ljudi ti lijepo kažu zašta je tvoj edijete nadareno koji predmet voli itd.
Engleski ne treba da vas brine djeca jako brzo to usvoje i nema nikakvih problema za njih.
Ako se dobro sjećam iz nekih prijašnjih postova (pošto se trudim isčitati što više foruma) vi ste u Houstonu? Da li znaš ili možeš provjeriti kako je škola u koju kćerkica ide ocijenjena na sajtu http://www.greatschools.org/ . Zanima me iz razloga što cjelokupne planove i razmišljanja o tome gdje bi se eventualno mogli skrasiti baziramo na tome da bude u blizini škole koja je dobro rangirana po "mišljenju" ovog sajta. Obzirom da ste u praksi poprilično zadovoljni sa školom voljela bih znati koju ocjenu ima na tom sajtu, čisto da malo uporedimo praksu i "teoriju".
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote