Tema: Posao u usa
View Single Post
  #3  
Staro 25.07.2017, 03:21
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile Posao

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SANJA BABIĆ Prikaz poruke
Poštovani korisnici foruma Zelen karta,
Interesuje me kakva su Vaša iskustva u vezi sa traženjem posla u SAD?
Da li i tamo postoji Biro za zapošljavanje ili samostalno tražiš posao?
Koje stranice bi valjalo pogledati u tom slučaju?
Postoji li mogućnost da profesor maternjeg ili engleskog jezika radi posao u struci? Ja sam čula da pri crkvama postoje tzv.parohijske škole u kojima se odvija nastava na našem jeziku. Da li je neko čuo nešto o ovim školama i koje uslove treba ispuniti da bi se dobio posao u njima?
HVALA PUNO UNAPRIJED!!!
Sto se tice posla, ovde su mogucnosti velike onoliko koliko si spremna da trazis poslove.,sto se tice parohijskih skola, najbolje da ih licno kontaktiras ako vec znas gde ima neka, ako si u USA svakako je lakse stupiti sa njima u kontakt.Ako nisi u USA , mozda da nadjes kontakt preko googla.Postoji jako puno sajtova za posao i trazenje posla, craigslist, findjobs, jobsindeed...takodje ima i sajtova koji nude obrazovanim ljudima, pogotovo sa visokom skolskom spremom da budu nastavnici dopunske nastave kod kuce,kao kod nas privatni casovi...moje znanje je skromno sto se tice tvog pitanja ali istrazuj malo pa sigurno mozes naci svoju pricu,mozda ne iz prve i zeljeni posao ali vremenom se ovde vrata mogucnosti uvek otvore vrednima i hrabrima 😊🇺🇸
Reply With Quote