Tema: Maine
View Single Post
  #4  
Staro 21.04.2014, 21:59
Svetski Putnik Svetski Putnik je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Čačak
Poruke: 4
Nepromenjeno U vezi Maine-a

U Maine sam bio 2002.
Ne verujem da se situacija drasticno promenila.
Evo u cemu je fora sa Maine-om.
Mejn je velika i prostrana drzava, najpoznatija je po jastozima. I Uglavnom je hit preko leta, kada je ogromna navala turista iz cele US zbog tih jastoga.Koji su tu najveci i sprmeaju se kao specijalitetei po porodicnim restoranima.
(ali tu turisti, nisu tinejdzeri, koji dolaze na provod da luduju..vec porodicni ljudi sa malom decom, penzioneri,i slicno)
Medjutim,ono sto se meni nije svidelo u toj drzavi je, sto je cela drzava, mesavina sumica,livada,jezera. Odnosno,sve je to lepo ako si turista, ali ziveti tu...veoma je dosadno.
Iskreno, tacno je da je tu najniza stopa kriminala, pod uslovom i da je ima, tacno je da je belacko stanovistvo u toliko veliko procentu, ali za maldje ljude,mislim da je Maine uzasno dosadna drzava.
Maine je vise za ljude u penziji,odnosno,dosta starije ljude, kojima treba mir,tisina,sume,priroda.
Dalje, ja sam bio preko leta, te ne znam kako je zimi. Obzirom da se granici sa canadom, pretpostavljam da su zime hladne,sa dosta snega.
Sto se tice prirode...meni se licno nije dopala,jer, priroda je nedefinisana, odnosno,nemate utisakni da ste na planini,ni na moru,ni jezeru.
Tipa, kada ste na Zapadnoj Obali, jasno se vidi da ste na plazi, sunce,pesak,kada ste na Istocnoj obali, isto jasno se vidi. A ovde je sve ispreplitano nekim jezercima, sumama.....Ponavljam, lepo je za posetiti,lepo je za provesti odmor, ali za zivot...UZASNO je dosadno.

Cak su im i najveci gradovi mali, nema uopste visokih spektakularnih zgrada, najveci gradovi su sa niskim prizemnim zgradama.

Zakljucak: sve zavisi sta ko zeli i sta planira....Maine je dobar za starije ljude, za prorodice sa dosta dece, koje zele mir, neki siguran i dosadan posao, bez guzve, ubrzanog tempa, i slicno, za to je super. Nema kriminala, veoma je miroljubiva drzava. I sa narodom, i sa sredjenoscu i organizacijom. Ali definitivno necete imati osecaj da ste u Americi
Reply With Quote