View Single Post
  #13  
Staro 27.01.2019, 13:32
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miki maus Prikaz poruke
Vidim da se prica o problemima sa zakonom pa reko da vas pitam ako ima neko raspolozen da odgovori.Osudjen sam 2012 zadnji put 4 godine,droga je u pitanju,znaci 2016 sam zavrsio sa tim i od tada imam stalni radni odnos i zavrsavam razne medjunarodne kurseve za mrezu,cisco,mikrotik,serveri.Obrazovanje 4 stepen.Po zakonu republike Srbije iz juna cini mi se 2017 za krivicno delo preko 3 do 5 godina rehabilitacija nastupa jedino zakonski-sudski nakon 10 godina od izvrsenja kazne,to je 2026 godina.
U celoj prici moj otac je od 2005 godine na Floridi,sada je i Americki drzavljanin.
Od kada je otisao 2005 nismo se videli.Mi bi najvise voleli da budemo zajedno ali se bojimo da ako podnesem za turisticku vizu i odbiju me zbog navedenog,da posle ne dobijem nikada green card zbog toga,iako je pitanje iovako da li cu je ikada dobiti.
Da li postoji nacin da i pored toga sto u evidenciji imam krivicno delo odsluzeno pre isteka tih 10 godina odem ako ne trajno makar u posetu ocu,jer koliko vidim ako budem cekao tih 10 godina i onda apliciramo,cekao bih jos 10 godina taj proces koji vidim koliko traje,posto mi nemamo toliko godina da cekamo.Hvala unapred
Uf, uf nazalost bojim se da moram da te razocaram da neces dobiti turisticku vizu pa i imigrantsku posto imas criminalno dosije. Evo ti link da procitas.

https://www.alllaw.com/articles/nolo...al-record.html

Da, tvoj otac moze da aplicira za tebe i za to treba da vadis rekord od tvoje criminalno dosije tako da isto ti se hvata, isto neznam dal si ozenjen il ne u koju grupu spadas t.j. koliko dugo ces cekati za vizu. Evo i za to link.

https://www.nolo.com/legal-encyclope...ard-29561.html

Mislim samo preko advokata mozes najtacnije dobiti odgovor dal ces nekako uspeti al to kosta mnogo neznam dali vredi i opet je znak veliki upitnik dal ces biti privatljiv za ulazak u US.
Evo moze i neko drugi da se nadoveze u vezi ovoga.
Reply With Quote