View Single Post
  #2  
Staro 27.01.2016, 00:41
mphysicist's Avatar
mphysicist mphysicist je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.02.2014
US lokacija: nadam se jednog dana - Seattle
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 34
Nepromenjeno

Sve što ti mogu reći je - samo polako! Neki imaju sreće da budu izvučeni iz prve, a neki iz desetog puta, a neki nikada. Definicija lutrije.
Sa druge strane svi mi se prijavljujemo iz istih razloga na lutriju. Verenik 30, ja 25 godina, i pored njegovog lepog zanimanja i mog budućeg, ovde možemo samo biti podstanari do kraja života uz puko preživaljvanje. Situacija u kojoj za sve ove godine nismo mogli ni vikend negde sebi priuštiti, a kamoli šta drugo, bez obzira koliko radili, govori više nego dovoljno.
Koliko god se nadam, pesimistična sam pre svakog izvlačenja, pa tako i predstojećeg za DV-2017, ali ću svakako da se prijavim i na DV-2018.
Ono što me najviše nervira u celoj ovoj priči je što poznajem par ljudi koji se prijavljuju na lutriju iz dosade. Da, dosade, jer mi drugog objašnjenja nema, jer su stava da ako ikada budu izvučeni, ne bi nikada otišli, jer 'šta će koji đavo tamo', čime se daleko smanjuje šansa nama sa iskrenim željama za odlaskom i boljim životom. Izgleda da je ovo postalo stvar prestiža, pa da se mogu narugati nekome, ili šta već stoji iza takvih poteza, nikada mi neće biti jasno.
Sve u svemu, draže bi mi bilo da opet postoji slanje koverti, jer sumnjam da bi na to trošio vreme ili novac iko ko nije dovoljno ozbiljan.
Reply With Quote