View Single Post
  #24  
Staro 02.11.2012, 12:27
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Treba razlikovati dvije grupe onih koji žele u Ameriku. Oni koji idu da bi pobjegli iz siromaštva i nemaštine i oni koji imaju nešto ali smatraju da mogu bolje i više unovčiti znanje i pamet. Ako neko svako jutro razmišlja od čega će kupiti pampers za dijete, brijač da se obrije, šampon da se okupa, od čega da kupi običnu zimsku jaknu jer zima dolazi, i živi u krugu od 20-30km i nigdje ne putuje, uz to je stalno iz godine u godinu pod tim pritiskom, onda se postavlja pitanje koliko vrijedi takav njegov život u 21. vijeku?! Taj će sigurno otići ako može ma šta god vi ovde napisali. To što ide u USA a ne u EU je zato što je to jedina zemlja koja mu nudi porodično iseljenje preko lutrije a ne preko silnih stručnih kvalfikacija koje on ne može ispuniti. Da ima neka druga ja vjerujem da bi se 90% sa foruma prijavilo i za EU da nude odlazak na lutriju. Nije svima Amerika izbor kao prva želja za odlazak, nego je jedina zemlja koja ih želi porodično prihvatiti preko lutrije.
Jedna činjenica je jasna. Svi govore već 10 godina kako Njemačka, Amerika, Grčka i ko zna koja zemlja propadaju a nikad da propadnu dok smo mi sve siromašniji?! Kad će jednom propasti?! I druga činjenica naročito izražena u mojim krajevima jer je pola Bosne u dijaspori. Niko se ne vraća nazad u Bosnu. Znači svugdje se živi makar za stepenicu bolje nego kdo nas. A mnogi sa foruma samo to i žele.
Reply With Quote