View Single Post
  #23  
Staro 15.07.2006, 04:34
Nemanja
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

ZA MAGY-JA
Cao! Ja sam u Maju isto dobio beli koverat i pokusacu da odgovorim na tvoja pitanja...

Pozivi za intervju se dobijaju 4-6 nedelja pre intervjua.
S obzirom da ti je broj 2xxx bice ti intervju najverovatnije u oktobru/novembru,jer su ti brojevi tada bili prosle godine,tako da ce nadam se biti isti i ove.
Moj broj je 13xx tako da ja ocekujem intervju isto u oktobru.
Pregled se obavlja nedelju dana pre intervjua i kostao je do prosle godine 70 dolara po osobi.Nekima se desilo da im pisma stignu i 10 dana pre intervjua pa se mora sve na brzinu.Nadam se da kod nas nece biti takav slucaj.I moras da znas da iako smo poslali aplikacije nije sigurno da cemo biti pozvani na intervju.Sve zavisi da li su ti ok formulari koje si popunio i poslao...tako da nam preostaje da cekamo avgust/septembar i nadamo se da je sa formularima sve kako treba.Ne zelim da te obeshrabrujem ali mislim da ne treba mnogo da se nadamo dok ne udjemo u ambasadu na razgovor.
Pocni na vreme da skupljas dokumente jer ce i tebi a i meni verovatno intervjui biti na pocetku,tako da ti preporucujem da krenes sve na vreme,da ne bi u septembru sve na brzinu.Isto tako mislim da moras da prevedes sve papire na engleski sto te bas nece izaco jeftino s obzirom da vas je 4.
MOram samo da kazem da je ova "igra" veoma skupa,i ne cudi me sto dosta ljudi odustane.
Tvoj posao ti ne ide u prilog jer je njima bitno da im pokazes da ces odmah naci posao u USA i da sto pre pocnes da zaradjujes. Ne znam koliko si upucen ali ti je Affidavit Of Support najbitniji za intervju,a to ti je dokaz o tvojim finansijama ili o finansijama onoga ko garantuje za tebe ukoliko ti nemas dovoljno novca.Ako nemas dosta novca,neko iz USA ko ima Green Card ili drzavljanstvo mora da potpise formular I-134 za tebe i tvoju porodicu,i da garantuje da necete biti na teretu drzave kada stignete i Ameriku,tj. da necete biti socijalni slucajevi.Za cetvoroclanu porodicu ti je potrebna garancija na 30,000 dolara.Odnosno onaj ko garantuje za tebe mora da pokaze da zaradjuje minimum 30,000 godisnje.Isto tako moram da ti kazem i ovo jer ne znam koliko si upucen,jer ja igram vec par godina i znam dosta.Cena vize po osobi je od Juna 2006,755 dolara po osobi tako da moras spremiti 3000 dolara kada budes isao na intervju,jer ako se viza dobije mora sve odmah da se plati.
Razgovor se placa ja mislim 350$ po osobii mislim da je to obavezno da se plati pre intervjua,a posle ako prodjete placate jos dodatnih 380$.Budi spreman na ovo jer su ljudi u Engleskoj morali da odloze sve zbog toga sto nisu poneli dovoljno novca za njih petoro.
Sto se tice samog intervjua on ne traje dugo.Od mnogih ljudi sam cuo da je u proseku izmedju 10-30 minuta,u zavisnosti koliko vas ima i ako je sve u redu sa papirima intervju se prolazi za 10tak minuta.
Pozdrav,i nadam se da cemo sledece godine putovati u USA!SRECNO!
P.S. Ako ti jos nesto treba,slobodno pitaj...