View Single Post
  #112  
Staro 24.10.2020, 16:52
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
zavrsio sam prvu radnu nedelju u UPS. Za sada mi je bilo okej. Ljude polako uvode u proces i gledaju ko se kako snalazi i onda ostaje na toj poziciji gde se pokazao. Npr ja sam vec 4 dana za redom utovarivao 3 kamiona za delivery. Prvi dan sam stizao prva dva dok mi je treci povremeno zaostajao. znaci ono ide traka sa paketima, ti gledas oznaku uzimas pakete sa trake i razvrstavas ih u dodeljene kamione. Uvek mozes pozvati supervizora da ti pomogne ako treba ili ako imas neka pitanja/nejasnoce. Posao nekom moze da bude naporan, jer si stalno u pokretu, juris, trcis, zuris za pakete da ne zaostajes.... Kako god dobio sam reci hvale od svih nadredjenih. Ono sto sam takodje primetio je sledece, imas grupica od 10-15 novozaposlenih i mislim da sam se najbolje pokazao. Ovi ostali dobijaju manje zahtevne zadatke da obave, tipa neki crnja koji je na traci radio blizu mene je dobio samo 2 kamiona za utovar i to na kraju trake, logicno da su ti kamioni najlaksi jer je sam kraj trake .... jednog lika koji ima izmedju 40 i 50 stalno setaju levo desno, jedan debeli meksikanac ne stize nista da uradi i samo kuka, ima i jedan pakistanac za koga na pogled mogu da kazem da je previse smotan i da nije za ovaj posao.

Svaki dan je specifican, krece se u razlicito vreme u zavisnosti od toga koliko paketa ima. Npr ponedeljkom se krece oko 3.10 ali je tada najmanji volume. Petkom i Subotom se krece gotovo sat vremena kasnije i ako je volume mnogo veci , verovatno jer vise ljudi radi....

Ono sto treba napomenuti jeste da vode racuna o bezbednosti, obezbedjuju maske, rukavice, sanitajzer, doduse ne nose svi maske dok rade...

Takodje jako bitna stvar koju ovi kod mene cene je da uvek budete na vreme ili ranije na poslu. Ja gledam da budem barem 10 minuta ranije

Moze da se bira da li se radi ponedeljak-petak ili utorak subota.

Ja sam izabrao prvu opciju, ali su me pitali da pomognem i u subotu. Takodje rekli su da je ta subota opciona

javljam nove utiske ubrzo
Subota ti je sva overtime ako radis 6 dana u sedmici. Pitaj ih za tih 30 working day probation i nemoj s iznenaditi da union uzme svoj dio
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote