View Single Post
  #117  
Staro 01.11.2020, 03:38
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Prosle 2 nedelje kako radim u UPS. Iskreno kad sagledam malo bolje situaciju pitam se da li ovo trenutno vredi ...

14.5$ satnica, nocni rad, radis u brzom okruzenju, i pored toga part time...Ustajanje nocu izmedju 2 i 3 rad otprilike 5-6 h i nakon toga na full time posao ...

Dobra stvar je to besplatno osiguranje koje se dobija nakon 8 ili 9 meseci kao part time employee, takodje dobra stvar je kada dodje peak season i tada se radi mnogo vise koliko sam skapirao, tipa krene se u 12 i zavrsi se oko 9 , sto znaci 4h overtime svakog dana.

Na duge staze ako se radi tipa 20 godina u kompaniji sigurno da vredi, ili ako se brze napreduje, ili pak ukoliko ste full time employee. Naravno moj cilj je da sto pre napredujem i eventualno dodjem do vozaca

Radim ponedaljak - petak, s tim sto je subota opciona i oba puta do sada su me pitali da radim subotu, proslu sam radio, sada sam resio da odmorim.

Plata ide svakog petka, preko direct deposit ili paycheck...

Takodje jedna stvar me iznenadila. Jutros smo svi dobili report o nasem radu za prethodni dan.Znaci uredno pise ime i prezime zaposlenog, broj paketa koji se ocekuje da se razmesti po vozilima, broj paketa koji smo razmestili za smenu, vreme rada, prosecno paketa po satu i jos neki parametri.

Konkretno za sinoc je bilo planirano oko 850 paketa za 3 vozila za koja sam bio zaduzen, dok je ukupno za smenu bilo 1050 paketa. Ocekuju od vas da razvrstate 200 paketa po satu. Ja sam juce radio 5h30 min i za to vreme razvrstao pakete. Doduse ne znam koji parametar gledaju, da li ukupno paketa za smenu, ili broj paketa po satu. S tim sto mi je na tom papiru pisalo da je ocekivano vreme za razvrstavanje tipa 4h22 min a da sam ja to uradio za 5h30 min i na taj nacin mi se smanjio prosecan broj paketa po satu. Norma za prosecan broj paketa po satu je 200, a ja sam imao 206 ako se dobro secam. Mada sam 100% siguran da sam imao vise ali ok...

Dobio sam pohvale par puta od supervizora sto je super. Kada pricam sa ovim drugim novim radnicima pre pocetka smene svi kukaju kako im je tesko i stalno ih saltaju levo desno, izgleda da se ne snalaze bas najbolje ...

Takodje sam primetio da je decko pored mene dobio mnogo lakse zaduzenje prethodnih nekoliko dana, punio je samo 2 kamiona na kraju trake koja imaju mnogo manji broj paketa tipa prvi ima 100, drugi 120. Dok moja 3 kamiona prvi ima uvek oko 200, drugi 250do 300 i treci uvek preko 300....


U sustini ima desetak novih radnika u mom hub-u. Mislim da sam se od svih njih najbolje pokazao... Mislim da sam vec pisao kakvi rade, jedan pakistanac koji ima tipicni indijski akcenat i realtivno smotan, Jedan covek s kojim sam se prilicno zgotivio od 50ak godina, ali stalno kuka kako mu je napordno. 2-3 crna koja ne postuju nista sta im je preporuceno, ne nose maske, ne nose work boots...Neki meksikanac mojih godina koji dolazi na posao svaki drugi treci dan, neka crnkinja koja deluje kao da je iz geta izasla i jos par novih koji su poceli nedelju dana posle moje grupe...

Nastavicu da javljam utiske povremeno
Drago mi je da je da redovno pišeš.
Prva sedmica je bila dobra i cini se kao da je lak posao ali svaka sedmica ce biti teza i teza . Najvažnije je da izdrzis 30 radnih dana to ti je nekih 6 sedmica i poslije toga si siguran. Poslije tih 30 dana ( to potvrdi od njih) uspori i nadji neku svoju brzinu dok ne dobijes priliku za full time. Mislim da poslije 6 mjeseci staza vec mozes staviti svoje ime na listu za vozaca.
Pitaj ko ti je union predstavnik ( to pitaj ovih starijih radnika) , uvijek je dobro ostati u kontaktu .
Sto se tice zarade jasno mi je da parttime radnici jako malo zaradjuju ( radio sam 3 godine kao part time) ali ako možeš kombinovati uber ili lyft sa tim poslom. To bi bilo dobra kombinacija.
Mi smo preselili ovdje u Kolorado bez poslova imao sam samo taj part time UPS posao (radio sam od 18h do 23h ) tako da sam odlučio da vozim za uber i lyft . Moja strategija je bila samo da vozim za aerodrom i nazad u jutarnjim satima, čim zaradim 150$ do 200$ odjavljujem se sa aplikacije. To sam radio 5 dana u sedmici ( 5 h ups i uber 5h ) i prolazio sam 1000$ do 1200$ sedmicno. Samo dajem odredjene ideje koje su radile za mene na pocetku .
Pitaj gdje je ta oglasna ploca gdje mozes potpisati bid ( staviti svoje ime za vozaca) i svaki put potpisuj tu listu ( da vide da imas interesovanje ) . Pitaj te starije radnike ili union steward koliko se čeka za poziciju vozaca ( ako ti je to cilj).
Ako imate nekih pitanja samo pitajte
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote