View Single Post
  #120  
Staro 01.11.2020, 17:40
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Koliko sam skapirao vozac ima satnicu minimum 23 dolara kao pocetnik, radi full time i ima sve benefite, ja radim nocu, part time bez benefita ...
Da ne bude neke nedoumice imas dve vrste full time vozaca :
Regular package car driver
21$/h 0-1 godina
23$/h 1-2 godina
24$/h 2-3 godina
28.75$ 3-4godina
Top pay ( 40.75$/h) 4- do penzije
22.4 driver
20.25$/h 0-1 god
21.25$/h 1-2god
22.75$/h 2-3 godina
25$/h 3-4 god
Top pay (30,45 $/h)
Ove dvije grupe vozaca maju zagarantovano 40h ali uvijek prioritet imaju RPCD za razliku od ovih 22.4 koji mogu raditi i inside( u habu) .
Sto se tice overtime to ti je 1 do 2 sata dnevno ( to je uobičajeno) a cesto se radi i po 60h sedmicno.
Kao partime nije dobro placen posao ali ima odlične benefite poslije 8 mjeseci . Dok sam bio u Kentakiju radio sam 40 sati full time posao i ovaj UPS part time. I tako oko 18 mjeseci. Posto sam vidio da radnici bas i nisu nesto jednu vece mi je manager prisao i rekao da sam najbolji radnik koje imao za 7 godina kako je na toj poziciji. Npr ja sam skenirao i utovarao u veliki trailer i moj rekord je bio 720kutija po satu a mogao sam držati tempo od 450 pkg / h cijelu smjenu. U tom oni to zovu PD su se promjenule 3 cijele grupe ljudi ( 10 po smjeni ) za 2 god jedini sam ostao da radim.
Ja se često nisam pojavljivao na posao( no call no show) I niko me nije pitao nista. Znao sam za 6 mjeseci da imam preko 20 call in samo zato sto sam radio kao niko. Oni su tolerisali samo zato sto radim i mogu da racunaju na mene kada sam u smjeni. Nikada necu zaboraviti Christmas peak 2017 god jednu vece sam za 5 sati utovario 3600 paketa to je kao bio rekord za hub ( to je puna 4 puna dugačka trailers od 52ft) .Najteže mi je bilo kada mijenjaju prikolice paketi na traci ne staju pa ih slažem sa strane dok ne dodje nova prikolica.
Nikada nisam dobio niti usmeno niti pismene upozorenje za ovih 5 godina.

Kada sam tražio transver za Kolorado (da ne izgubim benefite) i kada sam odlazio iz tog huba tako su me fino ispratili ( torta, kolaci neki svedski sto i paket ups odjece ) a ja obican package handler.

Koliko mi je ljudi reklo vrijedno da radiš se ne isplati, moras polako i sigurno a toliko sam vidio puta da te polako i sigurne vraćaju kući posto nema dovoljno posla.
Moj savijet je jednostavan za ovu kompaniju trudi se da budes najbolji i da oni to vide i znaju a onda kasnije polako mozes da igras u toj sivoj zoni tih njihovih procedura i pravila .

Mozda ovo nije ispravno mozda bih trebao da budem kao vecina da radim onako polako take it easy, ali za mene je u životu sve chalange pa i ovaj posao.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote