View Single Post
  #5  
Staro 16.05.2020, 05:28
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
..znam da treba da se javim nadleznom konzulatu u Chicago da izvadim novi, ali imam dva pitanja.

1) ako ga izvadim, kako da prijavim Amerikancima da sam promenio pasos. Ima li neki formular na cuvenom USCIS-u ? Nisam uspeo da ga iskopam, a Emma bas nije bila helpful.

2) imam i drugi pasos (jedne EU zemlje) koji vazi jos 5 godina. Da li mogu da se prebacim kod Amerikanaca na taj pasos pa onda ne bi morao da vadim srpski. Koja je procedura. Kad sam vadio ulaznu vizu naravno prijavio sam Amerikancima i taj pasos, ali sam vizu i ulazak u USA ipak opavio sa srpskim.

imo neko slicnu situvaciju ?
Menjao pasos 2015 dok sam jos uvek bio na GC. Ne moras nikome nista da prijavljujes. Ne zanima ih otprilike. Sa tim novim pasosem sam ulazio jedno 5 puta nazad u US i niko nikada nije pravio nikakvo pitanje. Njih u principu zanima GC, sprski pasos - samo da u njega lupe pecat i nista vise.

Jedino je cimanje ici cak do Cikaga. Mada i ja sam morao da vozim dobrih 7-8 sati do DC-ja i to dva puta - prvi put da popunim zahtev, dam otiske i da me slikaju, a drugi put posle 3 nedelje da podignem pasos. Imali su i varijantu da dam ovlascenje pa da mi oni FedEx-om posalju pasos, ali mi je pasos trebao bukvalno dan ipo nakon sto me je sluzbenica pozvala da je dokument stigao iz Beograda jer sam leteo nazad na Grenadu. U tom novom pasosu inace nigde ne pise da je izdat u konzulatu - PU za grad Beograd...
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 16.05.2020 at 05:52.
Reply With Quote