View Single Post
  #292  
Staro 26.03.2019, 23:07
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

sve je to tacno sto ti govoris, ali ipak nije razlog da zivot stane ili da neko ne zavrsi skolu ili strucno se osposobi samo zato sto su kreteni na vlasti.

Druga stvar je u Srbiji se dosta negativno pise. Sad posto zivim u SAD nrmalno ne mogu da skoknem do Srbije, ali kad sam bio u EU odlazio sam par puta godisnje i uvek sam kupovao casopise ekonomist i privrednik i tu imas gomile intervju sa ljudima koji uspesno posluju u Srbiji i naravno IZVOZE, zaposljavaju ljude placaju plate, doprinose...

Tacno je da je to sve malo visa matematika od prostog biznisa, uvlaci se politika, takmici se za fondove podsticaja strane domace, pa onda lanci prodaje itd itd... ali gde je kao pa drugacije ? Evo npr u Americi je proklamovana sloboda govora, ali ta recenica ima i nastavak:.... ali ne besplatno.

Npr ja sam u drzavi koja je demorkatska i vecina amercikih drzava decenijama glasaju za jedne ili druge. Kako je to moguce ? Pa moguce je zato sto je jako tesko isplivati kao republikanac u dem drzavi jer ce te ometati i saplitati na svakom koraku. Da, slace ti i inspekcije u biznis ako si poceo malo vise da pustatas jezik. A neces moci da se zalis jer je inspekcija normalna stvar...

Mislim ako si hipersenzitivan na drustvene nepravde, onda bolje ostani u Srbiji i bori se sa sranjima jer toga ima svugde...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote