View Single Post
  #293  
Staro 27.03.2019, 10:17
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
sve je to tacno sto ti govoris, ali ipak nije razlog da zivot stane ili da neko ne zavrsi skolu ili strucno se osposobi samo zato sto su kreteni na vlasti.

Druga stvar je u Srbiji se dosta negativno pise. Sad posto zivim u SAD nrmalno ne mogu da skoknem do Srbije, ali kad sam bio u EU odlazio sam par puta godisnje i uvek sam kupovao casopise ekonomist i privrednik i tu imas gomile intervju sa ljudima koji uspesno posluju u Srbiji i naravno IZVOZE, zaposljavaju ljude placaju plate, doprinose...

Tacno je da je to sve malo visa matematika od prostog biznisa, uvlaci se politika, takmici se za fondove podsticaja strane domace, pa onda lanci prodaje itd itd... ali gde je kao pa drugacije ? Evo npr u Americi je proklamovana sloboda govora, ali ta recenica ima i nastavak:.... ali ne besplatno.

Npr ja sam u drzavi koja je demorkatska i vecina amercikih drzava decenijama glasaju za jedne ili druge. Kako je to moguce ? Pa moguce je zato sto je jako tesko isplivati kao republikanac u dem drzavi jer ce te ometati i saplitati na svakom koraku. Da, slace ti i inspekcije u biznis ako si poceo malo vise da pustatas jezik. A neces moci da se zalis jer je inspekcija normalna stvar...

Mislim ako si hipersenzitivan na drustvene nepravde, onda bolje ostani u Srbiji i bori se sa sranjima jer toga ima svugde...
Ne ne, mozda nesto nisam lepo napisao pa je ispalo kao da ne treba covek da radi na sebi i da tapka u mestu. Taman posla, upravo suprotno. U ovom ludom vremenu, ne raditi na sebi je najveca greska, treba gurati i fakultet i strucno se usavrsavati i citati, uciti, praviti poznanstva....
Onda cim se ukaze prilika, sve to lepo naplatiti jednog dana na nekom mestu gde ce se trud, rad i znanje ceniti !
Ja se iskreno nadam da ce i meni doci taj dan, cak sam i ubedjen da mora da dodje, onda mi je tako lakse da zivim u ovom sranju od drzave
I da, ja se slazem sa tobom i verujem da nigde nije lako, pa ne cekaju nas sa: tacnom, medom i hlebom u Nemackoj, USA, Kanadi pa ni na NZ!
Ali ipak sam siguran da u svim navedenim zemljama sistem i te kako funkcionise. I sad opet da ne bude da guram pricu da treba ili da se umre ili pobegne...Treba se truditi da se zivi sto bolje u Srbiji, dok se ne ukaze bolja prilika i to je to.
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote