View Single Post
  #2  
Staro 08.05.2014, 22:35
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Moji dragi prijatelji, imaju jedno pitanje, koje ja prosledjujem i nadam se da ce neko od forumasa imati odgovor. Naime, oni bi zeleli da dovedu majku da zivi sa njima. Oboje us USA citizen, majka zivi trenutno u Bosni i dva puta je dolazila na po nekoliko meseci. Kasnije kada je mladja cerka trazila vizu da i ona dodje u posetu, nisu joj odobrili a ujedno su i majci oduzeli vizu. Interesuje nas koji je najbolji put do dobijanja zelene karte za majku? Da li da aplicira dok je jos u Bosni, ili mozda da dodje u USA na turisticku (ako joj daju ponovo) pa da onda aplicira odavde?

Hvala puno unapred
Mi smo trenutno u procesu i intervju za roditelje je zakazan za kraj ovog meseca. Da ne pisem sad na brzinu s posla, postovacu do sutra najkasnije detaljne instrukcije. Mnogi predaju kad se dodje ovde na turisticku, ali to u neku ruku predstavlja fraud (kad trazis posetilacku vizu a imas nameru da imigriras), mi to nismo radili jer ne zelimo da zarobimo roditelje ovde bez mogucnosti da se maknu iz zemlje i mogucnosti da im se kupi regularno zdravstveno osiguranje. Tako da smo radili Consular Processing. Nama je uzelo tacno godinu dana od podnosenja zahteva do zakazivanja intervjua, ali su sve imigracione vize kasnile zbog Filipina i izdavanja dozvola za rad nedokumentovanim diplomcima. Znaci, pisem kasnije sve u detalje
Reply With Quote