View Single Post
  #3  
Staro 25.09.2010, 18:55
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik martinwerdel Prikaz poruke
Zdravo svima,

Imam zakazan intervju u novembru u Ambasadi u Skoplju...E sad, zelim da znam malo vise o nacinu intervjua u Skoplju...Pa, forumasi, svaki komentar je od velike vaznosti, narocito onih forumasa koji su imali intervju u 2010 godine...U obzir dolaze i komentare na makedonskom jeziku

Pa zeleo bih da znam:
1. Dali je I-134 obavezan? Dali izricito traze ovaj dokumenat?
2. Kakav je proces intervjua?
3. Ukoliko je viza odobrena, kada se uzimaju pasose sa vizama?
4. Neki bitan savjet u vezi intervjua...

Unapred vam hvala.......
Dakle, ako mene pitas, I-134 ne da nije obavezan, nego ga uopste ne spominju nigde na zvanicnom sajtu - Instructions for Selectees: Civil Documents. Istina, cuo sam da ga neki ljudi koji su bili na intervjuu spominju na ovom forumu ali mislim da oni nisu bili "lutrijasi" nego su vizu ganjali po nekom drugom osnovu - nemoj me drzati za rec, proveri po forumu.
Kakav je proces? Koliko sam ja saznao, i mene to ceka kroz tacno mesec dana, dodjes ujutro u 9, oni te prozovu, udjes unutra, das im dokumente koja su trazili, i onda odes da bi se vratio za par sati na sam intervju (ako je sve bilo u redu sa dokumentima, platis oko 800 US$ po osobi), gde ti postave par pitanja, forme radi, najbitnije je da doneses sve sto su ti rekli - nista drugo ti nece traziti, garant. Onda ti udare vizu u pasos ili odmah ili t ostavis pasos u ambasadi a oni ti kazu kada da dodjes po njega ili ti ga posalju postom i to je to.
A neki koristan savet u vezi samog intervjua cu ti ostati duzan kada sam prodjem kroz njega a to ce se desiti pre tebe, mada u drugoj ambasadi (Budimpesta). Pisacu izvestaj o tome nadam se, sav pun sebe sa pogledom u buducnost... ili kao totalno izduvani balon (sto rekli puj, puj...ne daj Boze...)
Mozda se javi i neki Makedonac ko zna vise lokalnih detalja...
__________________
Score

Last edited by Score; 25.09.2010 at 19:01.
Reply With Quote