View Single Post
  #573  
Staro 31.08.2019, 13:03
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno Svega ima

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzeremija Prikaz poruke
Americka turisticka viza - mjesto gdje sva logika prestaje
Navescu par primjera za koje znam:
1. Vizu dobija mentol kojem roditelji drze mali podrum pica, on nezaposlen, neozenjen, bio na J-1 (ima SSN), a kao razlog odlaska navodi da ide da posjeti plantaze vinove loze u Kaliforniji. Sestra mu vec tamo ilegalno, kad su ga pitali ima li sestru u Americi, on rekao NE.
2. Vizu dobija djevojka od 30 god, koja nema stalni posao, nije udata, i placala je sebi doprinose par mjeseci pred viziranje. Kaze mi “sarmiracu konzula”. Brat joj ilegalno tamo.
3. Odbijenicu dobija zena koja radi 20 god u skoli kao profesor, koja bi posjetila cerku koja je opet legalno tamo (udala se).
4. Odbijenicu dobija momak koji radi u drzavnoj firmi, dobra plata, auto, stan, njegovi dobrostojeci.
Navescu i primjer za J-1 vizu (sorry for off topic), momak dobija odbijenicu, aplicira opet nakon 10 dana i dobija vizu.
Prosto mi je cudno da taj poslednji slucaj, uspe da aplicira nakon odbijanja vec za deset dana i odobre mu vizu.To mi vec zvuci malo kao lovacka prica.Mislim da cak postoji i vremenski period pre kog nije moguce aplicirati nakon prvobitnog apliciranja i odbijanja... mozda gresim...
Reply With Quote