View Single Post
  #11  
Staro 15.01.2015, 06:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja sam u tom studentskom gradu isla dve godine svuda busom ali to je bas svet za sebe - svet koga ima samo u takvim studentskim gradicima, obicno u nedodjijama. Ovde kod mene - prve godine idem iz sigurne oblasti u sigurnu oblast, fakticki 5 stanica od kuce. Ujutru kad krenem na posao ok. Ali nakon 17 h svaki put je autobusu bio bar jedan lik relativno psihicki zdrav. I obicno bucan i uznemirava putnike, nesto peva, bekelji se i slicno. I nakon dva puta kad sam srela takve likove, rekla sam samo ka poslu ali ne sa posla. Posle sam presla da zivim blizu. Ali sve i da idem svaki dan peske na posao, prodavnica velika najbliza mi je daleko sve da idem i biciklom. U nekim pravcima nemas ni trotoara za bicikle pa se i ne moze na te strane. U 99.99 % gradova jedino ako imas neke docimere sa kolima pa da moze da se prodje bez auta.
Mislis psihicki nezdrav ili da se politicki korektno izrazimo "mentally challenged"

Nazalost, to je jedna od neizbeznih pojava po sistemima gradskog prevoza u USA - mnostvo psihijatrijskih slucajeva i beskucnika koji maltene zive u autobusima/vozovima gradskog prevoza.

Imanje/nemanje auta tj. oslanjanje na resurse gradskog prevoza u USA je jedna od stvari koju nije lako docarati novim imigrantima.

Niti je ovo Uzice, niti Mladenovac... Tesko je, cak i nemoguce napraviti paralelu sa USA gradovima. Razdaljine su tolike da je suludo praviti poredjenja. U smislu, voziti bicikl do posla ili do supermarketa od Gorjana, Krcagova, Turice do centra Uzica ili Velike Ivance i Pruzatovca do Mladenovca je sulud pojam. E tako je u US. U vecim gradovima to je minimum neki prosek razdaljina koji predjes do posla ili prodavnice a da pri tom ne mrdnes iz istog grada. Mozda poredjenje zvuci previse plasticno, ali to je otprilike red velicine...
Reply With Quote