View Single Post
  #579  
Staro 04.09.2019, 08:16
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Malo si se pogubio slucajni. Kakv imigracioni sudija, mi pricamo o dobijanju turisticke vize. A sta sve nekoga ceka u Americi je druga prica. I ova objasnjenja koja si naveo na ono sto sam pisao nemaju smisla.
Za prvog kazes bio i vratio se, to je plus. Da si malo upoznat sa J1 vizom, znao bi da svi oni koji su imali tu vizu i u nekom kracem periodu (godina, dve) apliciraju za turisticku, isti budu odbijeni osim ako nisu dobro “potkovali” svoj razlog odlaska. A zasto budu odbijeni? Zato sto imaju SSN i mogu da rade tamo.
Drugo, znamo mi da konzul ima diskreciono pravo, ali ako se gledaju cinjenice ta djevojka nikad ne bi trebala dobiti vizu jer je nista ne veze za maticnu zemlju, a u tome je sva poenta - imati sto vise razloga da se vratis kuci.
Trece,
Cervrto, “Sluzbenici konzulata SAD sigurno nisu odusevljeni zaposlenjek u organima druge drzave osobe koja konkurise za turisticku vizu.”
Sto, boje se da ta osoba nije kontraobavestajac?
Salu na stranu, sta imaju biti odusevljeni ili ne, poenta je da onaj ko radi u drzavnoj firmi u BiH ima siguran i dobro placen posao za nase uslove, sto znaci da moze sebi da priusti putovanje u SAD. Da ne radi kod privatnika za 300e, koji ga moze svakog trenutka otpustiti.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote