View Single Post
  #27  
Staro 29.05.2013, 09:14
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Cool Boston

Informacije od mojih rodjaka koji su otisli 2000. godine. Boston je uzasno skup, ali zbog rodjaka i mi idemo tamo- muz, dvoje dece i ja. Izvuceni smo za DV2014. Stan kosta ne manje od 1500 ako imas srece i to da nadjes. Moras da stanujes u blizini metroa da bi bio u mogucnosti da odes na posao. Za porodice sa decom oni preporucuju Newtone, Brooklin, Arlington, Lexsington...Ima oko dvadesetak distrikta tako da nije jednostavno. Boston ima odlicno organizovan prevoz metro +autobusi (koji su ukljuceni u tu kartu). Ako je deo grada sa dobrom skolom ne racunaj na manje od 2000 kiriju. Struja oko 80, Mobilni 80, kablovska nije neophodna, internet oko 40 moraš. Osiguranje za auto oko 120 mesecno. Benzin 120, hrana 600. Troškove oko dece ne znaju, prevoz, ručak u školi, odeća i sli isto ne bi bilo manje od 400 mesečno i u Public (drzavnoj ) skoli. Toliko znam jer se raspitujem za sebe. Kad izracunam za zivot nase porodice trebsa oko 4000$ mesecno ! Bitna stvar je da na drzavne takse otpada 30% od plate. Npr. 10$ na sat ti je ustvari 7$. Prevoz ti je najbitniji tamo pa su stanovi uvek skuplji u blizini metroa.
http://www.mbta.com/schedules_and_maps/subway/
Reply With Quote