View Single Post
  #30  
Staro 29.05.2013, 12:10
familly familly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2013
US lokacija: Boston
Poruke: 88
Pošalji Skype™ poruku korisniku familly
Nepromenjeno

Izvini nisam sve rekla. Po struci su iz obrazovanja, vaspitac i nastavnik. jednim delom i te poslove rade mada su ti poslovi slabo placeni pa se dopunjuju keteringom, cuvanjem dece itd. Moji mladji rodjaci su imali tu srecu da su imali oko 20 godina kad su otisli (njihova majka je bila nosilac GC) pa su tamo zavrsili fakultete i sada rade sasvim dobre poslove i zaposlili su se odmah po diplomiranju. Kao ekonomista mozes sigurno da radis u nekoj administraciji sa solidnom platom, samo ne treba pucati visoko, za pocetak treba raditi da se prezivi i posmatrati sta je dobro, njihov nacin zivota je veliki kulturoloski sok za nas. Ono sto meni preporucuju je da tamo zavrsim skolu za medical assistent jer je to dobro placeno i trazeno zanimanje ( inace sam muzicki pedagog ). Moj muz je PLC programmer. Kazu da su tamo kao i u celoj Americi najtrazeniji IT strucnjaci i sve sto ima veze sa kompjuterima. Ali za te stvari je potrebna i administracija i menadzment u oblasti finansija, tako da mislim da su ti dobre sanse. Inace tamo svi rade i plus studiraju jer je tamo bitno da li imas fakultet. Valjda sam sad odgovorila. Ima onaj sajt INDEED pa prelistaj poslove, kao i craig list.
Reply With Quote