View Single Post
  #16  
Staro 04.05.2016, 22:02
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mrs.Ryan Prikaz poruke
Molim Magelana, (i clanove koji su upuceni) za informacije vezane za Charlotte.
Konkretno me zanima koji su dobri delovi grada, u smislu da je stopa kriminala niska, cene apartmana pristojne i elementary skole dobre.
(Znam, skromna sam! )
Charlotte ne poznajem toliko dobro, koliko recimo poznajem Chgo i NoVA, ali sam zimus bio bar jedno 10 puta za vreme raspusta u izvidnici jer je CLT na samo sat voznje od Spartanburga (Upstate South Carolina).

Meni se CLT iskreno jako svidja. Ima posla, nekretnine povoljne, klima super. Najvise sam bio u Uptown-u (First, Second, Third & Fourth Ward) sto je centar grada, gde su svi oni neboderi. Meni je tu recimo super, ali ne bih sigurno ziveo tu da sam sa decom.

Ono sto mi je zapalo za oko je deo CLT uz state line sa SC, zip code 28278 (i delovi Zip code 28273) i isto tako Fort Mill, SC i Lake Wylie, SC. To je isti deo metro zone, uz jezero, samo sto su poslednja dva tehnicki u Juznoj Karolini, gde su jos nize takse i jeftinije nekretnine, a jos uvek si u zoni CLT... Taj deo sam izvideo, i ne bih se bunio da se tu nastanim jednog dana.

Bogataski krajevi sa najboljim skolskim distriktom su ti u predgradjima na severu (uz I-77 North) - Lake Norman. Tu su nekretnine za kupovinu malo skuplje ali stanarine mozda i budu pristupacne. Proveri. Odatle si u centru CLT za pola sata autom, a area je vrh.

Ono sto ti je BetterFuture napisao, a siguran sam da si vec sama istrazila, to je City-Data. Tamo ces naci dosta korisnih informacija, a ako negde zapne, ti javljaj pa cemo da priteknemo u pomoc
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote