View Single Post
  #15  
Staro 14.12.2017, 16:23
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Evo i mog iskustva sa intervjua,kao sto sam obecao.

Intervju je bio zakazan u 8.30, ja sam vec u 8.00 bio ispred ambasade. Malo sam se iznenadio jer je bilo sigurno tridesetak ljudi ispred do pola 9. Oko 8.10 izlazi nas covek koji radi kao obezbedjenje u ambasadi i pita da li ima neko ko je zakazan u 8.15 , javilo se mozda desetak ljudi.... Nakon toga kada je pitao da li ima neko ko je zakazan u 8.30 ja sam prisao i rekao sam da imam zakazano za useljenicku vizu, na sta je on odgovorio da jos uvek nije stigo spisak za useljenicke vize(koliko se secam i kod drugih clanova foruma koji su imali intervju ove godine spisak za useljenicku vizu je kasnio).
Ispred ambasade se vec napravio red od dvadesetak ljudi koji su prozvani, i cekaju u redu da prodju detektor tj skener. U medjuvremenu stize spisak za useljenicku vizu i covek iz obezbedjenja prilazi meni ,zaokruzuje me na spisku, prolazim prvi put kroz detektor, i kaze mi da udjem preko reda. Ulazim ja preko reda gde najpre ostavljam svu elektroniku,gasim mobilni telefon i ponovo prolazim kroz skener. Nakon toga su me uputili kroz dvoriste u zgradu sa leve strane. Tu nisam usao preko reda vec sam cekao. Obezbedjenje jednom po jednom otvara vrata. Na ulazu me sacekala prijatna zenska osoba (naša), upitala me za o kojoj vrsti vize se radi, nakon sto sam rekao da je useljenicka, zaokruzla me tamo na spisku , dobio sam svoj broj, rekla je da sednem sa leve strane i da sacekam dok ne budem prozvan(svi koji su dosli zbog useljenicke vize idu levo u toj zgradi, dok je za neuseljenicke vize znatno vise ljudi i oni su smesteni sa desne strane). Nakon desetominutnog cekanja moj broj je prozvan na salter ,gde me je docekao jos jedan nas covek, tu sam predao dokumenta i usput procaskao sa njim. Pitao me je da li imam nekog u americi,kod koga planiram da idem,kako zelim da platim ,odvojio je dokumenta koja su potrebna i rekao da ponovo sacekam dok ne budem prozvan. Ponovo je usledilo desetominutno cekanje ,prozvan sam na salter gde sam platio 330$. Nakon toga je rekao da ponovo sacekam i da ce me sledeci put konzul prozvati. Ponovo cekam nekih desetak minuta, proziva me konzul,inace vrlo prijatan covek, ako se dobro secam prvo pitanje je bilo da li govorim engleski. Nakon mog potvrdnog odgovora usledila je konverzacija na engleskom. Najpre mi je rekao da moram da polozim zakletvu da je sve sto sam naveo u obrascu tacno, kao i da su podaci u dokumentima koja sam predao istiniti, i da sam saglasan da snosim posledice ukoliko nije tako. Drzao sam podignutu desnu ruku i rekao kunem se. Nakon toga sam dao otiske i usledio je kraci razgovor sa sledecim pitanjima: Kod koga planiram da idem za pocetak, ko je osoba koju sam naveo u DS obrascu,da li sam ziveo u nekoj drugo zemlji, sta sam zavrsio od skole, da li sam bio hapsen ili osudjivan... Rekao je da sve okej, i da ce predloziti da moja viza bude odobrena i da ce me ponovo prozvati njegov kolega sa daljim uputstvima.Nakon ponovnog kraceg cekanja proziva me nas covek iz ambasade kome sam prethodno predao dokumenta , vraca mi originale i kaze da je sve okej, video je da sam se registrovao za dhl (dostava pasosa) i da ce pasos stici za 2-3 dana. To bi bilo to , spakovao sam se i otiso.

Od dokumenta sam nosio sledece :
Izvod iz maticne knjige rodjenih - original i kopija
Drzavljanstvo - original i kopija
Uverenje iz suda da nisam osudjivan - original i kopija
Uverenje iz mupa da nisam osudjivan - original i kopija
Diplomu srednje skole i sva 4 svedocanstva- original i kopije
2 slike (5x5cm)
odstampan ds obrazac
pasos i kopiju pasosa
kovertu sa lekarskog
confirmation page
odstampana stranica sa datumom intervjua

To bi bilo to od mene, nadam se da ce moje iskustvo pomoci ostalim clanovima. Ono sto zelim jos da napomenem jeste da sam tokog celokupnog vremena provedenog u ambasadi bio potpuno opusten i smiren, a inace sam panicar u ovakvim situacijama, sve je bilo organizovano kako treba sa njihove strane, uredno,brzo, profesionalno.