View Single Post
  #28  
Staro 04.01.2013, 16:46
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Naravno da nije. To svi misle pre nego sto dodju ovde, a onda provalis da je manje vremena potrebno da postanes nurse nego licencirani vodoinstalater ili elektricar...



Ako je visa medicinska tj. sada strukovna zavrsena u BGD, to je ekvivalent
RN-ADN tj. RN koja si se skoluje po Junior/Community Colleges. Kako se kotiraju Banja Luka i Zagreb - nisam siguran jer se tamo isto nesto menjalo. Treba uvek proveriti sa www.cgfns.org

To sto u exYU drzavama po privatnim novopecenim skolama, a cak i po nekim drzavnim zovu "bachelor", u US je to po broju kredita daleko od Bachelor Degree... Sa tim se ne treba zanositi jer kad se ovde uradi ekvivalencija i preracuna broj sati, to je daleko manje od minimuma neophodnog za Bachelor Degree.



Ja sam LPN - Licensed Practical Nurse. To je advanced certificate. Satnica je u CHGO $20-25/hour.



Da, ona je iz Poljske dobila ekvivalent RN-ADN. A sad ide na RN-BSN bridge program. To je uglavnom online. Samo je akademska titula u pitanju, ne polaze ponovo drzavni kad dobije titulu BSN.

Tacno je da bolnice po CHGO sve vise i vise traze BSN. To je prosto zato sto je u CHGO iz nekog razloga prezasiceno trziste. Inace po nursing & rehab centrima ima posla za sve
Fina satnica za LPN. Kolika je onda tek za nurse?
Ja sam mislio da traze BSN zbog nekog certifikata koji su nedavno uveli. Ako bolnica hoce da ima taj certifikat onda mora da ima sve nurses koji imaju BSN.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote