View Single Post
  #9  
Staro 23.05.2012, 04:28
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sonofamom Prikaz poruke
razumem to za osiguranje, ali sta ce ti polisa za odredjeni auto, sa njegovim VIN numberom, ako na kraju resis da ga ipak ne uzmes? mislim ne razumem zasto bi to radio kad moze da kupi policu za 5 minuta online nakon sto vidi auto? zato komplikovati bez razloga?
Ne znam kako je u drugim drzavama, ali u Pennsylvania moras da ides kod osobe koja je ovlascena da radi prenos vlasnistva. U tome ti ne moze pomoci ni DMV, ni opstina, ni policija. Uslovi u smislu potrebnih dokumenata pre nego da hoces da preneses vlasnistvo na sebe su jasni. Jedno od njih je da su kola osigurana. Ukoliko ti jos nisi odlucio da li kupujes auto ili ne, ne vidim sta imas da trazis kod "notary" sluzbe. A ako si se uputio kod njih znaci da si u svojoj glavi prelomio da hoces da kupis kola i onda ti osiguranje treba pa treba. Kojim redosledom i tempom ces ti to obaviti je stvar tvog izbora. Meni se potrefilo da sam se ujutru cuo sa vlasnicima, da zive jako blizu mesta gde radim i da smo se dogovorili da se nadjemo kada ja zavrsim sa poslom. Ja sam pogledao, probao auto i kada sam rekao da hocu da ga kupim gledali smo prvi slobodan dan i njima i meni. Ispostavilo se da je to za tri dana tako da sam ja imao vremena da kupim osiguranje i spreman odem da zavrsimo sve. Tebi niko ne brani da pogledas auto i da odmah juris internet da kupis osiguranje i pravac na prenos vlasnistva.

Ono zbog cega ja tu varijantu ne bih preporucio je to sto osiguranje u Americi i Srbiji nije isto. Ovde je apsolutno svaka sitnica propisana i potpisivanje dokumenata takvog tipa bez da si ih detaljno procitao, ja nikome ne bih preporucio. Evo ti moj slucaj: Poslali su mi ponudu putem mejla, ja sam procitao i rekao ok. Pozvao ih i sve ostalo smo zavrsili putem telefona. Dobio sam privremenu karticu, kupio auto i sada cekam da mi oni posalju zvanican ugovor putem poste. Dobijem ja od njih kovertu sa dokumentima koje treba da potpisem i vratim. Po zakonu drzave Pennsylvania u sklopu premije osiguranja moras da uzmes zastitu od vozaca koji nisu osigurani ili su podosigurani. Moja polisa naravno to ima ukljuceno. I onda dobijam dokument koji ako potpisem odbijam tu klauzulu ugovora i prihvatam celu odgovornost na sebe. Ja ih pozovem, oni naravno kazu ma sve je to u redu, samo ti potpisi i posalji. Recimo samo da im je trebalo malo vremena da shvate da ja i nisam tako lak za saradnju kada vidim da neko pokusava da me prevesla. Na moje insistiranje oni mi salju putem mejla novi ugovor i pri tome i dalje vrte pricu da sam dobio sta sam trebao da dobijem. Kada su mi poslali nove formulare razlika je bila vise nego ocigledna, a od njih onda dobijes izvinite. Znas koliko mene briga za njihovo izvini? Da sam potpisao prvi ugovor i onda se ne daj Boze nesto desi, jel bi mi mozda rekli onda izvini i evo mi cemo pokriti troskove? Cisto sumnjam Verovatno bi mi mahnuli sa onim sto sam ja potpisao i rekli
Tako da, izvini sto sam ja malo nepoverljiv prema svim tim za 5 minuta gotovo sitnim slovima ispisano online varijantama
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote