View Single Post
  #6  
Staro 04.05.2019, 03:42
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zika90 Prikaz poruke
Cao ljudi,pre svega da kazem da jos uvek nisam u USA,ali ako dodjem tamo(preko zelene karte) zeleo bih da pocnem da se bavim kupovinom kuca(za sitne pare) potom renoviranjem i kasnije prodajom(za vece pare).Zanima me kakva je situacija sa tom vrstom posla,da li ima posla,koliko je otprilike zarada po renoviranoj kuci(zanima me LA,NV,FL i mzd jos par drzava).Uglavnom,da li je tesko prodati kucu,kolika su otprilike pocetna ulaganja(kapiram da je bar 120k+) i kakva je konkurencija?
Ova vrsta posla nije za pocetnike u Americi iz vise razloga.

Prvo moras da poznajes trziste/grad gde planiras da kupis nekretninu. Za tako nesto je potrebno vrlo detaljna analiza, koji deo grada je popularan, koji je prezasicen, gde ce biti potencijalni rast, gde ce sta da se gradi da se unapredi kraj itd...

Renovanje i preprodaja kuca moze da se radi samo u "pozeljnim" gradovima/mestima gde se iz nekog razloga populacija naglo uvecava i potraznja za nekretninama je velika. Cim se to desi, cene nekretnina se naglo povecavaju i vec u mnogim mestima (ja sam na zapadnoj obali) cene su basnoslovne (prosecna cena kuce $500k-$700k) Bez da uvredim nekoga, sa $120k se ne moze nista kupiti , sto se posle moze prodati za vise novca u kratkom vremenskom periodu. TV serije su napravile famu od ovog biznisa, ali zaista su smesne cifre kojima oni barataju u njima.

Pocetnik ne moze da dobije kredit od banke, znaci da mora sve sam da finansira. Cak i da moze da dobije kredit, ne bih preporucio nekom veliki kredit, jer su kamate velike (a svi znamo da prvih 5 godina maltene samo kamata se vraca bankama) i zarada se znacajno topi.

Vrlo cesto kad kupite nekretninu, nije sve kao sto je izgledalo na pocetku. Drugim recima morate imati odredjenu kolicinu novca u rezervi da se ne bi desilo da ne mozete da zavrsite projekat.

Desava se i da nekretnina se ne proda odmah, onda opet treba imati novca da se izdrze svi troskovi do prodaje.

Svakodnevno maltretiranje sa radnicima svih profila je zaista frustrirajuce, i nije za svakoga. Cene rada su visoke, kvalitet bas i nije neki, u svakom slucaju se probije budzet za renoviranje. Mnogi sami renoviraju uz minimalnu pomoc profesionalaca, ali kod te racunice morate da uracunate koliko ste svog vremena potrosili i taj deo se ne moze iskazati kao profit (to je plata)

Cak i kad sve to zavrsite i prodate, ne zaboravite na porez koji se zove capital gain od 50%.
Na pr. ako ste nesto platili $200k i ulozili jos $100k ($300k trosak ukupno), i na kraju prodali za $400k...
Zarada je $100k ali sad morate da platite razne poreze na prenos i svog agenta i recimo da vam je ostalo $80k profita.
Na kraju vas saceka drzava kojoj morate da platite capital gain (50%) i vama ostaje $40k pre takse.

I tako...
Reply With Quote