View Single Post
  #10  
Staro 05.05.2019, 05:37
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne znam kako funkcionise tacno, ali sam poprilicno siguran da se lako zaradjuju pare i da nisu veliki porezi i da je 50% taj porez. Ako mozes navedi izvor za ovo, jer ja nalazim mnogo manje procente i to se ne placa toliki procenat na celu zaradu nego kao i za prihode po razredima je podeljeno... U gradicu kojem ja zivim, znam za 3 kuce koje su kupljene za jednu cenu i prodate za 50-60% vecu cenu posle renoviranja. Nije zarada u stotinama hiljada, ali 20 hiljada cisto je ljudima i vise nego dovoljno.

I naravno na kraju, da je tako "katastrofalno" ne bi ljudi to masovno radili.

Bez ljutnje, ali iz tvog posta je ocigledno da se ne bavis gradjevinom.
Postoje razne vrste poreza i oni su za svaku drzavu drugaciji, a takodje zavisi od toga i koliko se prijavljuje godisnja zarada. Neko se time bavi na svoje ime a neko kupuje na kompaniju...zaista puno varijacija.
Ako imas konkretnu nekretninu, mozemo da diskutujemo o troskovima na koje treba obratiti paznju prilikom izrade biznis plana. Ovako ne znam sta da ti odgovorim, mogu samo iz svog iskustva, tj da sam u OR platio 30%, u CA 37% a u Kanadi i citavih 50%. Jako je bitno razumeti da su to tax% za "short term investments".

Naravno da se novac moze zaraditi ali se moze i izgubiti. Nista tu nije "katastrofalno" ali je vrlo stresno i novcano zahtevno i za iskusne gradjevinare, a kamoli za pocetnike. Nikoga ja ne odvracam, samo iznosim cinjenice da to nije bas laka zarada, a nisi ti jedini koji to tako misli. Kupis kucu, pozoves par majstora i sve to ide samo od sebe...i na kraju se pojavi kupac sav srecan sto ce da kupi kucu 50% skuplje nego sto si je ti platio! Svi podaci o nekretninama su javni i dostupni svakome, za svaku nekretninu moze da se nadje za koliko je kupljena, sta je renovirano/unapredjeno sa dozvolom i koliko je dugo na marketu.

To sto je neko prodao kucu za 50% skuplje ne znaci mnogo dok se ne znaju podaci koliki su bili troskovi renoviranja i prodaje.
U principu je igra brojeva, sto skuplja nekretnina - veca zarada. Opis poslova za renoviranje kuce od $150k i $600k je slican, a zarada je drasticno razlicita.
$20k zarade je vrlo diskutabilno, ja to merim kroz utroseno vreme. Ako sam proveo 3-4 meseca na tom projektu onda tih $20k kad podelim, znaci da sam zaradio platu od $5k mesecno. Fina plata, ali ako sam morao da ulozim $200k u projekat, ocekujem osim mesecne plate da i neki profit sa strane napravim.

Drugim recima, svaki projekat je specifican, i tesko je raspravljati uopsteno.
Zelim srecu svakom ko se bavi ovim poslom, cak sta vise raspolozen sam da razmenimo iskustva.

Last edited by botexag; 05.05.2019 at 05:51.
Reply With Quote